Po Zielonej Stronie Mocy 10.02.2014

Zapraszamy Państwa do obejrzenia – „Po zielonej stronie mocy” – programu przygotowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Terra” w Szczecinku. Audycję prowadzi Krzysztof Sobczyk, a jego gośćmi są Teodor Werbowski – były Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Katowicach i Jacek Pawłowicz- Członek Zarządu SIS TERRA.

[vimeo 86350499]

6 odpowiedzi do “Po Zielonej Stronie Mocy 10.02.2014”

 1. Panowie, cieszę się, że pojawiliście się znowu na wizji. Jak zwykle program interesujący i z jajem. Panie Daglas mam pytanie, ile jeszcze trwał będzie ten pański cyrk? Tu chodzi o nasze zdrowie.

 2. Wczoraj myślałem ,że się uduszę. Na osiedlu Warszawsko-Chełmińskim syf i smród w powietrzu uniemożliwiał normalne funkcjonowanie. Nie ma co się dziwić, wszak ruszyła spalarnia którą to zachwalał pewien
  onkolog i pewnie już zaciera ręce. Interes się kreci.

 3. Cieszę się że macie dużo siły 🙂 Ode mnie dostaniecie 1%, jesteście jedyną organizacją, która na poważnie broni moich praw.

 4. U mnie na balkonie zwały pyłu z Krono, jest gorzej niż było.
  Mam gdzieś takie władze, które na to pozwalają. Teraz wszyscy rączki umywają i nikt nie ponosi odpowiedzialności za to pogorszenie. Wolę nie mysleć jak dali sie przekonać. POwinni byc ukarani za pozwolenie na trucie ludzi.

 5. Nie ukrywam że obejrzałem ten program z ciekawości i ciekawość została zaspokojona. Gratuluję i czekam na nastepne

 6. Manifesto

  „Każdy moment potrzebuje głosu”
  William Lloyd Garrison

  Może powtórzę to co często myślę i mówię na temat zatruwania naszego środowiska i obdzierania nas z możliwości zdrowego, spokojnego i godnego życia. Jako ludzie zasługujemy na życie, w którym mamy możliwość z korzystania z podstawowych dóbr, które nam jako ludziom się należą. Jako człowiek, wiem, że mamy prawo nie tylko do wolności i pokoju, życia wolnego od rasizmu, ale tez do prawa, które nam się należy od urodzenia: czyli życia w miejscu, które zapewni nam zdrowie i szczęście. Nasze życie jest jak piramida, w której każdy szczebel odpowiada za to w jaki sposób funkcjonujemy. Na samym jej dole, w pasie, które podtrzymuje budowle, jest powietrze. Bez powietrza nie jesteśmy w stanie zadbać o inne nasze potrzeby takie jak odżywianie się, miłość, rodzenie i pielęgnacja dzieci, pracę, nasze zainteresowania i wszystko to co tworzy z nas ludzi, a nie roboty.
  Powietrze i woda są dwoma czynnikami bez których nie możemy żyć. Takie jest to niby proste, niby każdy z nas o tym dobrze wie. A jednak są ludzie, którzy świadomie dokonują wyboru niszczenia dla nas tego co należy się nam jako istotom żyjącym. Na nasze szczęście jest to tylko kilka takich osób. Na nieszczęście, ta jedna czy dwie osoby są w stanie dokonać zniszczeń na wielką skalę, czego jesteśmy świadkami. Musimy dzisiaj walczyć o rzeczy, które jeszcze dwieście lat temu były tak oczywiste. Przez te kilka osób jesteśmy tak samo gatunkiem zagrożonym jak większość zwierząt na naszej pięknej planecie. Jesteśmy jak panda wielka, której ogranicza się teren do życia. Z taką tylko różnicą, że nam ogranicza się powietrze i zatruwa wodę. A jak odezwiemy się na ten temat, alarmujemy, że jest nam z czymś źle, zaczyna się na nas polowanie i robienie z nas ignorantów. Nie pozwala się nam myśleć, odczuwać, żyć. Czyż nie przypomina nam to niewolnictwa? Jesteśmy niewolnikami, którzy bezwładnie tylko poddają się sytuacji.
  Trudno jest mi uwierzyć w to, że to człowiek robi coś takiego drugiemu człowiekowi! W tym momencie nasuwa się mi powiedzenie, że człowiek człowiekowi jest wilkiem, ale wilk czy inne zwierzę nie zrobiłoby czegoś podobnego w swojej grupie. W świecie zwierząt poszczególne osobniki trzymają się razem, a co więcej, nie manipulują sobą dla swoich korzyści. My jako ludzie wyróżniamy się w sposobach na to jak możemy manipulować drugim człowiekiem sięgając po przeróżne metody, które widać chociażby w programach telewizyjnych. Dopóki nie zaczniemy myśleć na temat tego co nam często przekazują media, nie będziemy w stanie dostrzec tego co z nami robią, i w jaki sposób to jest dokonywane przez poszczególne jednostki. To, że jesteśmy manipulowani widać w sytuacji kiedy tylko część społeczeństwa wychodzi, żeby wołać o zaprzestanie emisji trujących substancji. Gdzie podziała się reszta społeczeństwa? Dlaczego ich to nie obchodzi? Dlaczego ta część pozwala jednostkom nami rządzić? Dlaczego pozwalają psychofagom na wysysanie nam krwi i życia w biały dzień? Czyżby mieszkanie w betonowych blokach i odcięcie się od naszego środowiska zablokowało nam prawdę co do tego co się wokół nas dzieje? Jesteśmy częścią naszej ziemi, wszechświata. Nie jesteśmy od tego oderwani. Nie bądźmy bierni na to co widzimy, odczuwamy i myślimy. Nie dajmy się naszemu przepracowaniu, zmęczeniu, obowiązkom i ubarwiajmy nasze życie pomocą sobie i innym! Wyłączajmy telewizor, usiądźmy do stołu i rozmawiajmy na temat ważnych spraw. Nie interesujmy się tylko tym w co dzisiaj była ubrana przysłowiowa pani Kowalska!
  Mamy większy wpływ na swoje życie aniżeli myślimy! Nie dajmy się kilku osobom, które nie posiadają wyższych uczuć i nas trują już tyle lat, miesięcy, godzin, minut i sekund. Tylko wtedy będziemy mieli świadomość, że jesteśmy częścią czegoś większego i ważniejszego! Pamiętajmy, że w tej chwili rodzą się nam w Szczecinku dzieci słabe fizycznie i psychicznie. To one będą żyły krócej, to one będą miały zniszczone geny, które wpłyną na ich dzieci i dalsze pokolenia. Natura nie naprawi tak wielkich szkód przez następne kilkaset lat! Nie dajmy się, inaczej nas zniszczą! Dlaczego dzieci w Norwegii, Holandii czy Szwajcarii mogą być zdrowe? Dlaczego nasze dzieci nie mogą mieć tego wszystkiego co one? Jeśli w innych krajach istnieje możliwość oczyszczenia środowiska dlaczego my nie możemy tego zrobić? Istnieją technologie, które umożliwiają produkcje bez wydzielania trucizny do powietrza i gleby. Nie musimy mieć najnowszego modelu samochodu czy bardzo drogich ubrań. Nie musimy codziennie jeść szynki. Ale musimy dbać o nasze środowisko i mieć czyste powietrze i wodę! Jesteśmy ludźmi! Zasługujemy na szacunek! Zasługujemy na zdrowe życie! Jak mówił to słynny działacz na rzecz ludzi, Lloyd Garrison, traktujmy sprawę poważnie, nie unikajmy (tematu), nie usprawiedliwiajmy (sytuacji), nie uginajmy się nawet na centymetr! Wołajmy o pomoc, a zostaniemy usłyszeni! Mówmy głośno, mówmy prawdę bo nasz dom się „pali” i musimy szybko „zgasić ogień”.
  Agaje

  PS.
  Szanowni Państwo Pawłowicz :
  Dziękuję Wam za działanie w naszej sprawie. Jesteście wielkimi ludźmi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.