Strona główna Wiadomości SIS Terra Żegnamy Zbyszka Adamskiego

Żegnamy Zbyszka Adamskiego

118
2

OSTATNIE POŻEGNANIE [*] SERCA NASZE PRZEPEŁNONE SĄ SMUTKIEM.

 

W DNIU DZISIEJSZYM, NA CMENTARZU KOMUNALNYM W SZCZECINKU POŻEGNALIŚMY JEDNEGO Z NASZYCH NAJAKTYWNIEJSZYCH CZŁONKÓW, A ZARAZEM NASZEGO PRZYJACIELA

 

                                     ZBIGNIEWA ADAMSKIEGO

 

Zbyszek, bo tylko tak kazał nam do siebie mówić, był z nami od początku powstania Stowarzyszenia.

Brał udział we wszystkich naszych akcjach i manifestacjach, wspierał nas bardzo aktywnie, zawsze moglismy na Niego liczyć.

Głęboko na sercu leżało Mu dobro naszego pieknego miasta i wszystkich mieszkańców. Zawsze marzył o tym, aby w Szczecinku było świeże i czyste powietrze.

Zbyszek mimo że nie palił papierosów, zmarł na nowotwór płuc. Bardzo cierpiał, gdy powietrze za oknem nie nadawało się do oddychania. Wiele czasu spędzał na rozmowach z ludźmi, pragnął ich uświadomić jakie niebezpieczeńtwo czai się w naszym powietrzu.

Na zdjęciu widoczny jest z Basią Kwak, która niestety również przegrała walkę z rakiem.

 

JESTEŚMY ZASZCZYCENI, ŻE MOGLIŚMY NAZYWAĆ GO NASZYM PRZYJACIELEM.

BĘDZIE NAM GO BARDZO BRAKOWAŁO, JEDNAK WIERZYMY, ŻE JEGO DUCH BĘDZIE ZAWSZE NAD NAMI CZUWAŁ.

 

 
ILU Z NAS MUSI JESZCZE ODEJŚĆ, ABY LUDZIE WRESZCIE PRZEJRZELI NA OCZY ?

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo dziękuję za słowa uznania. Ja potwierdzam jako siostra, że naprawdę on taki był nie tylko dla rodziny, ale dla wszystkich ludzi. Ujmując to w jednym zdaniu byl człowiekiem szlachetnym.

    Barbara Wiśniewska


    Zgłoś ten komentarz

  2. Nasz Przyjaciel Zbyszek był wspaniałym i dobrym człowiekiem, biędzie nam Go bardzo brakowało. Zdjęcie Zbyszka i Basi zostało zrobione na korytarzu w Sądzie. Czekaliśmy tam na sprawę, którą Mieszkańcy wytoczyli przeciwko firmie. Wtedy był czas wyborczy, a obecny burmistrz jako swoje hasło wyborcze wybrał sobie zdanie „ABYŚ CHCIAŁ TU ŻYĆ”. Basia Kwak przekształciła to i napisała „ABYŚ MÓGŁ TU ŻYĆ”mając na myśli problemy z powietrzem, a Zbyszek dopisał ” I ZDOWYM BYĆ”. Tak właśnie walczyli nasi „Żołnierze” CZEŚĆ ICH PAMIĘCI [*]


    Zgłoś ten komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.