Zapraszamy na Manifestacje – 7 lipca 2012, przed Ratuszem

Mieszkańcy Szczecinka !!!

Na terenie powiatu szczecineckiego w  porównaniu do całego kraju, statystycznie mamy o ok 40% (37,1% dla mężczyzn i 46,2% dla kobiet) większe zagrożenie życia z powodu nowotworów złośliwych oskrzela i płuca. Są to informacje z Ministerstwa Zdrowia, które otrzymaliśmy w maju 2012. Nie jesteśmy tym zaskoczeni. Na terenie Szczecinka mamy przekroczenia norm jakości powietrza w  przypadku rakotwórczego Benzo(a)pirenu, rakotwórczego Pyłu PM10 i przekroczoną wartość dopuszczalną rakotwórczego formaldehydu.

To czym oddychamy ma wpływ na nasze zdrowie i życie. Zdumiewająca jest reakcja ratusza na pismo z Ministerstwa Zdrowia. Burmistrz tak się przestraszył tych informacji, że od razu podjął działania polegające na… totalnym ataku osób, które poinformowały o treści pisma.  Czyje Interesy reprezentuje Burmistrz Szczecinka? Czy można mieć zaufanie do osoby, która publicznie za pośrednictwem lokalnych mediów wyjaśniała jak to pył z nad Kaliningradu korytarzem powietrznym trafa do Szczecinka. Czy to co teraz opowiada w mediach na temat problemów zdrowotnych mieszkańców jest taką samą prawdą?

Żądamy aby lokalne władze zaprzestały wprowadzać mieszkańców w błąd. Rzetelną informację na temat chorób nowotworowych w powiecie szczecineckim możemy uzyskać jedynie na podstawie analizy danych o UMIERALNOŚCI, co potwierdza pierwsze pismo z Ministerstwa. Dane o zachorowalności na które powołuje się burmistrz, wprowadzają mieszkańców w błąd.  Szpital szczecinecki dopiero od 2010 roku (?!) zaczął przekazywać swoje dane do Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Tak więc powoływanie się na te dane są brzydką próbą rozmydlenia rzeczywistego obrazu i to przez lekarza onkologa. Cały problem stara się skierować na dyskusję podważającą (?!) treść pisma z Ministerstwa Zdrowia i bagatelizowanie problemu.

Najważniejszą sprawą w chwili obecnej jest powołanie Zespołu ds. oceny umieralności z powodu chorób nowotworowych mieszkańców pow. szczecineckiego. O to wystąpił już Pan Poseł Czesław Hoc do Ministra Zdrowia Bartosza Arłukowicza i Ministra Środowiska Marcina Korolca. Zasugerował również, aby w skład tego zespołu weszli odpowiedni specjaliści z Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Środowiska oraz przedstawiciele Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, a także Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej- Curie.

Jako mieszkańcy Szczecinka ŻĄDAMY POWOŁANIA ZESPOŁU EKSPERTÓW i przeprowadzenia niezbędnych badań. Powołanie takiego niezależnego zespołu i  przeprowadzenie badań jednoznacznie wyjaśniłoby nam czy możemy czuć się bezpiecznie. Na pewno nie wyjaśnią nam tego wystąpienia burmistrza” w „programach propagandowych” sowicie opłacanych z naszych podatków (dotyczy to tej ulubionej TV burmistrza, w której „prawda” jak i wszystko inne ma swoją cenę ). Mamy prawo domagać się powołania komisji i doprowadzimy do jej powstania. Nie łudźmy się,  władze lokalne, czy wojewódzkie nic nie zrobią, aby wyjaśnić problem. Jest jednak siła, której się obawiają, tą siła jesteśmy my mieszkańcy Szczecinka. Dlatego:

[box]w dniu 07 lipca (SOBOTA) o godz. 12:00 przy Ratuszu organizujemy Manifestację Mieszkańców,[/box]

będzie to Manifestacja pokojowa i  legalna (została zgłoszona w urzędzie miasta). Domagać się będziemy powołania Zespołu ds. oceny umieralności z powodu chorób nowotworowych mieszkańców pow. szczecineckiego, oraz zmniejszenia uciążliwości odorowych i  pyłowych. Przyjdź, domagajmy się respektowania naszych praw.

Zróbmy to nie tylko dla siebie, ale i dla naszych dzieci.

 

[box type=”download”]POBIERZ ULOTKĘ – Manifestacja 7.07.2012[/box]

 

7 odpowiedzi do “Zapraszamy na Manifestacje – 7 lipca 2012, przed Ratuszem”

 1. Bronisław Komorowski w audycji „7 Dzień Tygodnia” został bardzo ostro skrytykowany za napisaną przez siebie ustawę zmieniającą sposób organizacji demonstracji. Ustawy próbowali bronić Jacek Protasiewicz z PO i Tomasz Nałęcz z Kancelarii Prezydenta, ale bardzo chętnie skorzystali z pomysłu Marka Siwca, który zaproponował przejrzenie skutków nowelizacji na rok. Natomiast Ryszard Czarnecki z PiS kategorycznie stwierdził, że jest to kolejny krok do brutalnego ograniczenia wolności i demokracji w Polsce.
  – Ta ustawa w bardzo znaczny sposób ogranicza obywatelskie prawo do demonstrowania, co jest szczególnie bolesne dla organizacji pozarządowych i ruchów społecznych, które chcą na ulicy demonstrować swoje przekonania i niezadowolenie – stwierdziła natomiast Wanda Nowica z Ruchu Palikota. – Urzędnicy otrzymują większe uprawnienia i mogą nie tylko wyznaczyć kiedy i jak demonstracja ma przebiegać, ale przede wszystkim mogą odmówić organizacji demonstracji – powiedziała wicemarszałkini sejmu, komentując podpisaną przez Bronisława Komorowskiego ustawę zmieniającą zasady organizacji demonstracji i zgromadzeń. – Nie widzę powodu, dla którego ograniczono to prawo obywatelskie – dodała Nowicka.

  1. Zapewniam cię że jak przyjdziesz przed ratusz to też spotkasz manifestantów. Rozumiem że jak umówisz się z kimś pod ratuszem, a przyjdziesz przed to zabraknie ci inteligencji żeby spotkać się z umówioną osobą.

 2. 30 stopni w zamkniętym mieszkaniu panie pośle!! Bez możliwości otworzenia okna !!
  Czy ta manifestacja jest naprawdę potrzebna? Wczoraj w „najobiektywniejszej” TV na świecie, lub jak kto woli „obiektywnej inaczej” nasz ukochany poseł Suchowiejko powiedział że w danych o zagrożeniu życia z powodu nowotworów złośliwych nie widzi nic niepokojącego. Zresztą wymienił kilka instytucji zajmujących się walką z nikotynizmem i ludźmi palącymi papierosy w publicznych miejscach. Poseł był uprzejmy zauważyć, że trzeba dać tym instytucjom dwa – trzy lata i po upływie takiego czasu dopiero sprawdzić umieralność w Szczecinku – i ewentualnie wtedy zacząć jakieś inne działania.
  Po drugie odniósł się co do powoływania specjalnego zespołu – czy wyście powariowali?!? Wiecie ile to kosztuje?
  Miasto potrafi wydać na samo doprowadzenie prądu na Mysią Wyspę 375 tyś. PLN!!! O nie działającej kanalizacji za 950 mln już nie wspomnę.
  Bez mrugnięcia okiem burmistrz z radnymi z PO bierze kredyt pół miliona złotych i oddaje dla powodzian (kwota dwa razy większa od tej którą przekazała Warszawa).
  Tak właśnie traktuje się mieszkańców w Szczecinku – totalne robienie z ludzi idiotów!
  Czyje Interesy reprezentuje Burmistrz Szczecinka????

 3. Z tego co wiem, poseł Suchowiejko był nauczycielem ZPT. Więc się tak zastanawiam, jakie ten człowiek ma przygotowanie i doświadczenia aby wypowiadać się na temat zdrowia i chorób nowotworowych?
  Zauważyłem dziwną rzecz, w Polsce, a zwłaszcza w Szczecinku posiadający legitymację Platformy Obywatelskiej jakby z automatu otrzymują tytuł wszechwiedzących i otrzymują prawo wypowiadania się niemalże na każdy temat i to w roli eksperta!

 4. Pan Suchowiejko skończył kulturoznawstwo zdaje się, a uczył wychowania muzycznego i przysposobienia obronnego (PO) Był też opiekunem szkolnego koła ZSMP, a tam opiekował się jego przewodniczącym Danielem Rakiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.