” Wolne media „

Dziękujemy za przybycie na konferencję prasową TERRY, która odbyła się 25 kwietnia 2013 roku, TV Zachód oraz portalowi internetowemu iszczecinek.pl (wersja papierowa – Obserwator Lokalny). Niezrozumiałym jest dla nas, dlaczego pozostałe szczecineckie „wolne media” nie były zainteresowane opiniami naukowców, które rozstrzygają sporne kwestie w kontekście wpływu firmy Kronospan na środowisko. Najwyraźniej treść tych opinii nie pasowała do nowatorskich teorii lansowanych przez zarząd firmy Kronospan i Burmistrza Szczecinka, w których kleje, emulsje itp. są biomasą. Próba zablokowania przepływu informacji to krótkowzroczność i świadczy  jak bardzo „ktoś” boi się prawdy. Najwyraźniej w Szczecinku (i nie tylko) mamy również wolne media!!! –wolne bo mogą informować  tylko o tym, o czym  wolno.

Na konferencji prasowej przedstawione zostały opinie prof. Adama Grochowalskiego oraz zespołu naukowców Politechniki Koszalińskiej po kierunkiem prof. Tadeusza Piecucha,  odnoszące się do odpadów pochodzących z płyt drewnopochodnych , które firma Kronospan dumnie nazywa „biomasą”. Obie opinie w sposób jednoznaczny i dobitny  potwierdzają stanowisko Ministra Środowiska oraz Stowarzyszenia Terra, że odpady z płyt wiórowych (pyły ze szlifowania płyt wiórowych) nie są biomasą i spalanie ich w piecach na biomasę (tak jak to ma miejsce na terenie firmy Kronospan) jest niezgodne z prawem i niesie ze sobą zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców Szczecinka.

Pan prof. Adam Grochowalski  z Politechniki Krakowskiej, jest  Ekspertem  ONZ w zakresie konwencji Sztokholmskiej oraz BAT-BEP, Członkiem  Rady Programowej Prezydenta Miasta Krakowa ds. gospodarki odpadami, Członkiem  Komisji Analitycznych Komitetu Chemii AnalitycznejPAN.

Pan prof. Tadeusza Piecuch  z Politechniki Koszalińskiej, jest Biegłym  z Listy Ministra  Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa w zakresie   sporządzania ocen oddziaływania inwestycji na środowisko, Biegłym z Listy Wojewody Zachodniopomorskiego w zakresie sporządzania ocen oddziaływania na  Środowisko,  Rzeczoznawcą NOT –PzliTS Warszawa, Rzeczoznawcą NOT- SliTG Katowice, byłym ekspertem Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa  (1999/2001.)

[youtube EOkk5KUn5sw]

3 odpowiedzi do “” Wolne media „”

  1. Jako mieszkaniec Szczecinka dziękuję TV Zachód i iSzczecinek i oczywiście SIS Terra nie zmieniajcie się na rynku musi być równowaga. Szacunek dla tych co idą pod prąd, tylko śmieci płyną z prądem.
    P.S. Ucieszyła mnie ostatnio Gazeta Obserwator Lokalny która leżała obok jakiegoś pisemka coś tam temat, czy coś takiego nie pamiętam nie przywiązuje uwagi do mało znaczących rzeczy. Ten świadomy wybór który bez wahania padł na Obserwator Lokalny.

  2. Ja bym zastąpił słowo „dlaczego” na ZA ILE??? Teraz mamy szczecineckie prostytuckie trio.
    P.S. ostatnio stojąc przy bankomacie słyszałem jak dziennikarz 1000-lecia miasta mówił do Adama W. co sprzedaż majątku trwałego wynik finansowy choć na rok do przodu pcha, mówił: „wiesz jak ja bym pytał niektórych to co myślę to długo bym nie popracował” I WSZYSTKO W tym TEMACIE!!!

  3. ….układy, układziki ,rączka rączke myje,kto nie z nami ten przeciwko nam, propaganda sukcesu przy próchniejącej rzeczywistości, wypompowywanie milionów z pieniędzy podatników do szemranej organizacji,rewitalizacja jeziora chlorem…. jednym zdaniem – abyś chciał tu wyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.