W co gra Kronospan?

Firma Kronospan zaprosiła nas na spotkanie na którym chciała przekonać nas do nowej inwestycji zwanej generator gorącego powietrza. Przystaliśmy na tą propozycję, jednakże postawiliśmy pewne warunki, których firma nie zaakceptowała. Byliśmy bardzo zdziwieni, kiedy zamiast dalszego ciągu negocjacji mogliśmy dowiedzieć się z lokalnych mediów o tym, że nie zamierzamy wziąć udziału w spotkaniu. Bazując na ostatnich doświadczeniach można zadać sobie pytanie, czy firma Kronospan jest wiarygodnym partnerem do rozmów? Czy czasem nie chodziło tylko o szum medialny?

Zaproponowaliśmy udział mediatorów w spotkaniu w osobie Posła Czesława Hoca i Europosła Marka Gróbarczyka i wspólną konferencja prasowa po zakończeniu rozmów. Czy tak naprawdę obecność posłów była konieczna? Uważamy, że była ona bardzo istotna, ponieważ Panowie jako jedyni już od dłuższego czasu w sposób merytoryczny uczestniczą w próbach rozwiązania problemu mieszkańców Szczecinka. Nie tylko działają, ale również deklarują wsparcie i pomoc na przykład w pozyskiwaniu środków unijnych na ewentualną modernizację zakładu, o czym już rozmawialiśmy w Brukseli. Sądziliśmy, że to właśnie jest ten moment, aby wspomóc zakład i zapewnić bezpieczeństwo pracującym tam ludziom. Początkowo chcieliśmy aby spotkanie odbyło się w obecności mediów, sądząc, że mieszkańcy mają prawo wiedzieć co na nim się wydarzyło. Stanowisko firmy było odmienne, dlatego ustąpiliśmy proponując w zamian wspólną konferencję prasową informującą o wynikach naszego spotkania. W ten sposób chcieliśmy uniknąć całego szumu medialnego po spotkaniu, gdzie każda ze stron prezentowała by swoje stanowisko.

Obecnie prowadzona przez zarząd firmy polityka nie ma przełożenia na zaistniałą sytuację.Najwyraźniej w zakładzie czas się zatrzymał, gdyż pomimo odmiennego stanowiska Ministra Środowiska swoje odpady z klejem firma nadal nazywa biomasą. Może warto pomyśleć co zrobić, aby zakład zaczął w końcu emitować parę wodną? O czym zapewniał mieszkańców przez prawie 20 lat.

Jesteśmy nadal otwarci na spotkanie. Nasze warunki są jasne, czytelne i do zaakceptowania dla tych, którzy nie mają nic do ukrycia. Najwyraźniej zarząd Kronospanu potrzebuje czasu, aby dojrzeć do decyzji tak by spotkać się z nami dla dobra mieszkańców Szczecinka i pracowników firmy.

7 odpowiedzi do “W co gra Kronospan?”

 1. Widać chcą się spotkać jednak tylko na swoich zasadach. Tak aby później w odpowiedni sposób to wykorzystać. Widać nie trafili na naiwnych i porażkę próbują wykorzystać w mediach puszczając informację , że terra nie chce rozmawiać. Można jeszcze zamieścić to na plakatach i podać doniesienie do prokuratury,że terra nie dała się nabrać.

 2. Pewnie w kotka i myszkę. W zależności od sytuacji wciela się w inną postać. Jednak prawdziwe jego oblicze to przebiegły kocur , któremu odpadły pazury na wieść, że Terra nie padła na kolana i od razu nie przyleciała pocałować z wdzięczności pierścień władcy śmierdzącego wulkanu, tylko raczy stawiać jakieś warunki.

 3. I bardzo dobrze, że Terra nie ustąpiła. Mamy prawo do pełnej informacji, w końcu ta cała walka Stowarzyszenia bezpośrednio dotyczy
  wszystkich, nie tylko tych, którzy mieszkają u stóp wulkanu, ale i tych na zachodzie miasta, bo tam również dociera ten cały syf.
  Zdrowie i życie mamy tylko jedno, więc nie pozwalajmy, aby ktoś inny je narażał. Krono boi się, aby ludzie nie przejrzeli na oczy, ciągle wymyśla coś, aby manipulować informacją.

 4. Zarząd pary wodnej stoi pod ścianą, albo maksymalizacja zysków z truciem mieszkańców dająca im przetrwanie na stanowiskach albo…….wylecą na zbity pysk przypomina mi to przykład z pewnych miejsc, w których byli tzw. funkcyjni zwani kapo czy jakoś tak, którzy wykonując ściśle polecenia swoich tzw. „przełożonych” mieli duże prawdopodobieństwo przetrwania.
  TEN ZAKŁAD ZMIERZA WIELKIMI KROKAMI KU PRZEPAŚCI, DO ZAMKNIĘCIA!!!
  Najbardziej ucieszą się złomiarze.

 5. Gdyby terra zgodziła się na spotkanie najprawdopodobniej tzw. szczecineckie wolne media (srawex gaś-ściem) zarobiłyby nieźle na „produktach” pt. sponsorowane , pisane małym druczkiem w którymś rogu tego, czy tamtego medium.

 6. Jestem przekonany , że prawda wyjdzie na jaw bo jak długo można ludziom opowiadać dyrdymały ,że odpady z klejem są biomasą i spalanie ich w piecach na biomasę jest nieszkodliwe dla zdrowia. Układ polityczny i jeszcze inne rzeczy o których możemy się tylko domyślać, było spoiwem które miało utrzymywać wszystko w tajemnicy. Dzięki działaniom ludzi z Terry prawda wychodzi na jaw jak przebiśniegi spod śniegu i nikt tego już nie powstrzyma, nawet płatna propaganda w temacie.

 7. Irytuje mnie obłuda władz miasta , dotycząca budowy następnych kominów na terenie
  „Krono……. które mają być zasilane „”” biomasą”’” i odpadami produkcyjnymi,
  Burmistrz miasta jest stronnikiem tej inwestycji, kontr argumenty przeciwników
  ma w serdecznym poważaniu. Natomiast straż miejska sprawdza czy mieszkańcy
  grodu nad Niezdobną , nie zasilają swoich pieców odpadami płyt wiórowych bo to jest
  bardzo nie ekologiczne,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.