Układ zamknięty

Układ zamknięty

W dniach 06 ,07 i 08 września 2013 roku część Szczecinka została pokryta sinym dymem i pyłami z emitorów zakładów Kronospan. Wiatr wiejący od strony firmy Kronospan przenosił zanieczyszczenia na teren miasta, uniemożliwiając normalne funkcjonowanie mieszkańcom Szczecinka. Drażniący siny dym powodował łzawienie , kaszel , ból gardła. Tymczasem na stacji pomiaru zanieczyszczeń  on-line od pewnego czasu występuje dziwne zjawisko, to ewenement w skali światowej –  pomiary zanieczyszczeń amoniaku  wskazują wartości ujemne !!!!  Czyżby błędnie kalibrowane urządzenia na stacji on-line to sposób na poprawę wyników pomiaru zanieczyszczeń powietrza w Szczecinku?!  W tej sytuacji możemy uznać, że  wyniki pomiarów są  niewiarygodne!!!

Firma Kronospan funkcjonuje w oparciu o toksyczne decyzje emisyjne marszałka zezwalające na emisje 11 ton zanieczyszczeń dziennie do szczecineckiego powietrza. Firma przy tym, nie posiada instalacji oczyszczania gazów odlotowych i monitoringu ciągłego na emitorach. W oparciu o opinię ekspertów wiemy, że to co emituje zakład do powietrza, jest szkodliwe dla ludzi i środowiska. Jak długo jeszcze mieszkańcy Szczecinka będą ofiarami decyzji urzędników, którzy w imię partykularnych interesów łamią prawo , a w konsekwencji  prowadzą do zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców!!!

Z dużą dozą prawdopodobieństwa graniczącą z pewnością, mamy do czynienia z typowym „Układem Zamkniętym” Nie będziemy użalać się nad tym, będziemy działać dalej, aż do skutku, aż PRAWDA ZWYCIĘŻY.

 

Zarząd SIS TERRA

[nggallery id=42]

[vimeo 74143498]

 

9 odpowiedzi do “Układ zamknięty”

 1. Nikt normalny, nie wierzy PO. Kłamstwa w mediach, niedotrzymywanie umów ustnych i pisemnych, „Ludobójstwo ekonomiczne narodu Polskiego” realizowane poprzez nowe podatki i podwyżki starych podatków przy jednoczesnym niszczeniu miejsc pracy w Polskich zakładach pracy (kradzież funduszy od obywatela bez pozwolenia obywatela). Więc tam gdzie jest pousadzane PO, a szczególnie te bez kompetencji umiejące tylko donosić: bo czytać i myśleć już nie.. mamy sytuację, gdzie zastraszony przez górę partii urzędas zrobi wszystko… Z koncernami tytoniowymi walczono 40 lat – setki milionów osób umarłych na raka – a koncerny wiedziały, że uśmiercają i było to jednym z głównych celów ich działania. Teraz na paczce papierosów pisze „palenie to śmierć, dla wszystkich w zasięgu dymu”. W krono skład substancji jest podobny do składu dymka z papierosa, ale setki milionów razy większy. Wszystkie osoby czujące minimum zapachu krono – są biernymi palaczami wyziewów krono. Dym z papierosa zabija. A czy dym z krono zabija? PO jest odpowiedzialne za skutki, nic więc dziwnego, że ekstremalnie niekorzystne dla PO pomiary ulegają zniszczeniu. Pozostają pytania: Czy wskazania były sponsorowane przez krono? Ile wynosił sponsoring?
  Kto dostał sponsoring? Czy przy obsadzeniu służb przez PO (CBA, WSI, policja, ministerstwo ochrony środowiska, …) jest możliwe przeprowadzenie sprawy przeciw PO, czy może skończy się jak u Sawickiej z PO – oddanie dla niej łapówki którą wzięła?

 2. To powinno być osądzone jak ludobójstwo.Ile czasu będą nas jeszcze truli? Media reżimowe- krajowe i lokalne milczą za cenę koralików, ale to wszystko do czasu , prawda nas wyzwoli!!!!!!!!

 3. Ja tam mówię im wprost – jeśli ktoś umrze z powodu toksycznej działalności kombinatu zastosuję zasadę ze Starego Testamentu: OKOZA OKO, ZĄB ZA ZĄB. Adresy wasze znam.

 4. Nawet nie potrafię sobie wyobrazić jakim trzeba być zwyrodnialcem-zbrodniarzem żeby podtruwać kilkadziesiąt tysięcy ludzi dla większego zysku!!!

 5. Ja z przerażeniem patrze jak rośnie spalarnia. Co będą tam palić, jaka będzie nad tym kontrola, wydaje się że jak do tej pory żadna, albo kłamliwa.

 6. I teraz do tego duszącego dymu, który dusił nas przez te kilka dni, dołóżmy tę nową spalarnię, która na dniach ma ruszyć. 19t „biomasy” z klejem na godzinę ma być tam spalane !!!! Chcą nas zagazować ? Burmistrz, który pozwala truć ludzi w imię obiecywanych być może za rok, czy za dwa ( sam to powiedział) miejsc pracy jest dla mnie jak morderca i nie zasługuje na miano lekarza, którym ponoć jest.

 7. A ja mam nadzieję, że to się nie rozejdzie po kościach po kolejnych wyborach i się nie okaże, że są pilniejsze rzeczy od rozliczenia i niegospodarności i działań na szkodę mieszkańców. Pewnie posprzątanie będzie ważniejsze, ale przecież wszystkiego nie będą robić ci sami ludzie, więc można i sprzątać i rozliczać

  1. Tak, tak rozliczał będzie ten prokurator, który: umorzył sprawę hałdy, podchlorynu sodu, nie wszczął sprawy: trucizn w jeziorze, wodach gruntowych i „kupił” działkę rekreacyjną od pana W. dyrektora kombinatu, którego pracownicy „dobrowolnie” porządkowali i upiększali???!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.