UFA 08.01.2014

W dniu dzisiejszym 08.01.14. wspólnie ze Stowarzyszeniem Specjalna Strefa Ekologiczna z Mielca, Stowarzyszeniem LOS z Żar, Stowarzyszeniem z Ukrainy i z Grupami działającymi na terenie Rosji, gdzie funkcjonują fabryki koncernu Krono, łączymy się w proteście przeciwko budowie fabryki Kronospan w mieście Ufa w Rosji, zorganizowanym przez Grupę Antykronospan.

Na takich samych zasadach jak do tej pory firma Kronospan nie powinna pracować. W instalacjach do spalania biomasy nie powinny być spalane odpady niebezpieczne !!!

 Nie chcemy, aby szkodliwe dla naszego zdrowia gazy i pyły z Kronospanu opadały na nasze piękne miasto !!!

Chcemy bezpiecznie czuć się w naszym mieście i oddychać czystym powietrzem bez formaldehydu, metali ciężkich i bardzo niebezpiecznych dla naszego zdrowia tlenków azotu (Nox).

Chcemy bez obawy o nasze życie i zdrowie wychodzić z dziećmi na spacery i otwierać okna gdy tyko zapragniemy.

Nie chcemy zamykać się w naszych domach tylko dlatego, że powietrze na dworze nie nadaje się do oddychania.

Mamy takie same płuca, więc żądamy takich samych praw, jak mieszkańcy Austrii, gdzie funkcjonuje fabryka tego samego właściciela, gdzie spełnione są wszystkie normy ochrony środowiska, a ludzie nie służą za króliki doświadczalne.

Życzymy Rosjanom wygranej w walce o czyste środowisko, o zdrową przyszłość ich rodzin i następnych pokoleń.

2 odpowiedzi do “UFA 08.01.2014”

  1. I bardzo dobrze niech protestują, wiedzą na naszym przykładzie jak działa ta „ekologiczna” fabryka. Dla niej ważny jest tylko zysk,
    nasze zdrowie mają w d…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.