Szczecinek, zagłębie ekologii

Zapraszamy do obejrzenia reportażu Niezależnej Telewizji Trwam, który dotyczy problemu mieszkańców Szczecinka z zanieczyszczonym powietrzem. Tym samym chcieliśmy podziękować telewizji i dziennikarzom, którzy w sposób rzetelny i obiektywny przedstawili materiał. Jest to suplement do zdarzeń, które miały miejsce po emisji programu, gdzie możemy usłyszeć jak Pani rzecznik Kronospanu mówi, że Terra nigdy nie chciała się z nimi spotkać mimo usilnych starań ze strony firmy. Kilka dni po tej informacji Terra organizuję debatę na temat spalarni i nikt z fabryki się nie zjawia mimo zaproszenia, nie zjawia się też nikt z władz miasta. Jak w takim razie rozumieć słowa Pani rzecznik? Dlaczego nikt z Kronospanu nie był zainteresowany przedstawieniem swojego stanowiska i przedyskutowanie go na neutralnym gruncie?

Jeszcze raz serdeczne podziękowania dla Telewizji Trwam.

[youtube ExfZ_zc4NZY]

18 odpowiedzi do “Szczecinek, zagłębie ekologii”

 1. Dlaczego inne media na ten temat milczą, widać w Polsce mamy tylko jedną niezależną stację telewizyjną Trwam. To dlatego mają takie problemy krajową radą ….. Nie damy się i wytrwamy!!!!

 2. Super reportaż , a pani rzecznik to nos ma taki długi , że niedługo kamera nie obejmie. Tak zapraszała, tylko kogo, bo z wypowiedzi Pani prezes wynika , że nie TERRE. I po co to kłamać, pierwszy raz przed kamerami i taka wtopa na całą Polskę. Dobra rada – kłamstwo ma krótkie nogi i trzyma się malutkich.

 3. Oglądałem już wcześniej i poleciłem moim znajomym. Program na jaki czekała społeczność naszego miasta. Czy to tak dużo chcieć oddychać powietrzem , które nie dusi, nie podrażnia spojówek. Czy to tak wiele w letni wieczór otworzyć okno i przewietrzyć mieszkanie. W Szczecinku przy wiatrach wschodnich od strony fabryki to prawie niemożliwe.

 4. Ponieważ zostałam „wywołana do tablicy”.
  Proszę nie pytać się: „…dlaczego nikt z Kronospanu nie był zainteresowany przedstawieniem swojego stanowiska…”.
  30.01.2013 r. otrzymali Państwo pismo wyjaśniające i podające powody nieobecności przedstawicieli firmy Kronospan, w związku z czym doskonale Państwo wiedzą „dlaczego”?
  Pozdrawiam

  1. Pani rzecznik to może Pani przybliży wszystkich w skrócie co było przyczyną absencji i co zawierało pismo, czy to jakaś tajemnica? Szkoda że jedna Pani rzecznik jest z Gdańska, a druga Warszawy (chyba dobrze doczytałem, poprzedni rzecznik był z Wrocławia)i problemy mieszkańców jak się domyślam znają pobieżnie, a bynajmniej nie z autopsji. Zapraszamy całe rodziny razem z dziećmi do przeprowadzenia się do Szczecinka najlepiej w okolicę ul. Warszawskiej, Chełmińskiej. Czy dobrze myślę, czy rodziny Pań są tutaj na miejscu czy daleko stąd?
   Mówiła też Pani że tyle razy zabiegaliście o spotkanie, dokładnie ile i czy może Pani przedstawić pisma/zaproszenia które to potwierdzają? Bardzo bym prosił ponieważ jakoś ciężko mi w to uwierzyć co Pani mówiła, a tak mi i większości tutaj skupionych ludzi rozwiałyby wątpliwości co do Pani wypowiedzi.
   Może Pani wie dlaczego jeszcze można zobaczyć dymiące „kwadraciaki”, które w myśl porozumienia miały zostać wyłączone z eksploatacji i o czym zapewniał poprzedni rzecznik tak się stało. Może warto je zdemontować, skoro są już bezużyteczne? Osobiście widziałem dwa razy w przeciągu może 1,5 miesiąca że dymiły mam nawet zdjęcia.

   1. No to się narobiło, kto ma rację?? Dlatego czekam na pisma/zaproszenia, które potwierdzą Pani słowa wypowiedziane reportażu.
    Pozdrawiam

   2. Ja też czekam, jak nie będzie odpowiedzi to nie wierzę już Pani, Pani Doroto! Mam nadzieję że sama się Pani nie zaszachowała. Wszyscy niedowiarkowie czekają na Pani reakcję powiem więcej w myśl Pani wypowiedzi, wywołuję Panią do tablicy i pokerowo sprawdzam czy słowa „Mówimy nie rozmawiamy” są wyznacznikiem i zasadą.

 5. Firma ma swoich rzeczników wśród urzędników, dlatego tak pewnie czuje się w swojej „prawdzie”, którą pokazuje w płatnych reklamach. Po co się spotykać z Terrą skoro brak argumentów. Przecież jest poparcie burmistrza, który nie patrzy na głosy biednych mieszkańców. Liczy się z tym, kto ma …..!!!!!!!

 6. Proponuję sprawę „krono” poruszyć w innych Polskich niezależnych mediach – korzystając z faktu iż tysiące ton rakotwórczych i toksycznych substancji rocznie pozwoliła wyprowadzać poza teren zakładu krono bezkarnie partia PO… jak również rozbudowywać się tak niebezpiecznemu dla mieszkańców zakładowi w obrębie miasta…
  utajniła też niezależne badania i analizy…. zafałszowała dane medyczne…. a jej funkcjonariusze – szybciej donoszą do truciciela o tym kto pyta o „krono”, niż odpowiadają na zapytania obywateli i posłów…

  http://wolnemedia.net/

  http://vod.gazetapolska.pl/

  http://www.gazetapolska.pl/

  http://dorzeczy.pl/

  http://niezaleznatelewizja.pl/

  Pozdrawiam i życzę ZWYCIĘSTWA.

  PS:: Osobiście nie miałbym nic przeciwko np: artykułowi Pana Ziemkiewicza na ten temat… Nawet płatnemu…. a z drugiej strony publikacja artykułu dotycząca 3 miast: Żar, Szczecinka, Mielca – z takimi samymi kłopotami spowodowanymi niekompetencją PO na szczeblach samorządowych i krajowych – gdzie jedynie Bruksela przebiła się przez sitwę, będzie na pewno ciekawym i wartościowym tematem….

 7. Na zebranie szczegółowych informacji w kwesti ilości spotkań potrzebowałabym czasu ale wiem, że z przedstawicielami SIS Terra odbyło się spotkanie w Radiu Koszalin.
  Co do rodziny to moja prywatna sprawa, ale tak wkrótce do mnie dołączą i będą mieszkać w Szczecinku.
  Co do jakości powietrza to Warszawa ma dużo gorsze.
  Jako osoba z zewnątrz mam wrażenie, że: „swego nie znacie a cudze chwalicie”, Szczecinek to piękne miasto.

  1. Pani Doroto nie śpieszy się poczekamy, tylko niech Pani powie ile, miesiąc wystarczy? To naprawdę ciekawe co Pani mówiła, tak bym chciał aby mogła Pani zebrać te informację i je upublicznić, aby nikt nie miał wątpliwości.
   Przyznam szczerze, że Pani odpowiedz mnie nie satysfakcjonuje i zasłaniając się czasem nie staje się Pani bardziej wiarygodna, więc z niecierpliwością czekam na dokumentacją potwierdzająco Pani słowa. W innym przypadku może Pani nawet powiedzieć że Terra była u Pani na urodzinach i wyjadła szynkę z lodówki.

  2. Cieszę się że udało nam się ustalić że rodzina to prywatna sprawa. W taki razie dlaczego moje dziecko nie ma tej prywatności i musi wdychać wyziewy z Państwa kominów, które latem przy otwartym oknie dostają się prywatnego mieszkania? Dlaczego mój prywatny samochód zasypywany jest wiórami kiedy wieje od strony fabryki? Czy w Warszawie po umyciu auta samochód zostaje bezkarnie ubrudzony odpadami poprodukcyjnymi?
   Pani Doroto właśnie dlatego że „swoje znamy” nie zgadzamy się na to aby latem miasto i park spowity był śmierdzącym dymem, dlatego walczymy o swoje i nie odpuścimy dopóki w Szczecinku nie będą stosowane technologie BAT.

  3. Proszę nie wymyślać bajek na poczekaniu,spotkanie w Radio Koszalin było zorganizowane przez rozgłośnie radiową,a nie przez Kronospan. Tak więc pudło.Mogę podpowiedzieć – raz zaprosiliście Terrę ale….na drugi dzień telefonicznie odwołaliście spotkanie. I to cała prawda. Radzę Pani nie brnąć dalej, przeprosić wszystkich za mówienie nieprawdy, najlepiej przed kamerami TV TRWAM. A odnośnie tego że według Pani Warszawa ma dużo gorszą jakość powietrza to gratuluję dobrego samopoczucia. Rzecznikiem się bywa , a człowiekiem powinno się być całe życie. Acha jeszcze jedno, słyszałem kiedyś od jednego z mieszkańców Szczecinka, że faktycznie ten smród, zapylenie i związki chemiczne w powietrzu mogą nie przeszkadzać gdy do dziurek od nosa włożymy specjalne filtry ze zwiniętych banknotów 🙂

  4. O Pani rzecznik proszę się bronić, proszę udowodnić że było inaczej w kwestii tego co pisze Anonim. Czy to prawda z tym Radiem Koszalin? A co z tym odwołanym spotkaniem? Czy rzeczywiście tylko raz zabiegaliście o spotkanie? Jednak ja bym nalegał aby zamknąć usta niedowiarkom i udowodnić że zaproszeń na spotkanie i rozmowy było więcej, tak jak Pani mówiła w TV Trwam wielokrotnie zabiegaliśmy, a raz/jeden to wielokrotność czego? Kto kłamie?

 8. Kilka pytań do pani rzecznik:
  1.Jak się załatwia 300złotowy mandat za spalanie hałdy?
  2.Jak się załatwia zmianę kwalifikacyjną odpadów niebezpiecznych z hałdy na magazyn tymczasowy?
  3. Jak można być wiarygodnym nie wiedząc, że w trakcie produkcji emituje się amoniak, może terra wam go podrzuciła?
  4. Jak się załatwia bezkarne spuszczanie toksycznych ścieków do jeziora?
  5. Czy w krono, w Salzburgu również śmierdzi?
  6. Kuzyn Petera K.jest kardynałem Wiednia, czy to dzięki tym powiązaniom wasza firma jest promowana z niektórych ambon?
  7. Czy to jest uczciwe-wykorzystywanie kościoła katolickiego, poprzez przymus biskupi(dom medytacji bożej w Koszalinie) do promowania truciciela kosztem ludzkiego zdrowia?
  8. Jak przekształca się stanowisko burmistrza w „rzecznika” fabryki?
  9. Czy nie byłoby taniej stosować najnowsze rozwiązania niż w/w działania?

 9. Widzę tu braki w informowaniu mieszkańców, stąd pewnie tyle pytań do rzecznika. Skoro jest dwóch rzeczników w firmie i kilku w mieście, między innymi w ratuszu to może warto rozmawiać z zaniepokojonymi mieszkańcami miasta i odpowiadać na pytania zamiast dawać sponsorowane ogłoszenia do gazet. Tutaj widać że mieszkańcy mają dużo niepewności i wątpliwości mimo pięknej Wizji Szklanych Domów rodem z Przedwiośnia.
  Ja mam do pani rzecznik takie pytania:
  1. Skoro z kominów według państwa leci para wodna to dlaczego nie chcecie się zgodzić na monitoring ciągły?
  2. Dlaczego skoro jest tak wspaniale nie chcecie wyjść na przeciw oczekiwaniom mieszkańców i zastosować pozwolenia zintegrowanego?
  3. Dlaczego nie stosujecie BAT?
  4. Dlaczego mimo takie oporu chcecie tutaj wybudować spalarnie, a nie np. w Strzelcach Opolskich tam nikt nie protestuje?
  5. Dlaczego mimo zapisu z porozumienia można zobaczyć dymiące kominy Bormanów?
  6. Dlaczego latem kominy nie dymią, tylko jeden, a zimą wszystkie walą.

  Pytań jest dużo więcej, ale nie wiem czy teraz pani nie skapituluje pod wpływem konkretnych pytań, mimo wywowałanie do tablicy.

 10. Widzę że jak zadać pani rzecznik konkretne pytania to już nie czuję się wywołana do tablicy. Czy tak samo rozmawia pani z Terrą? Czy kiedy chcą zadać konkretne pytania to wtedy się Terrę pomija, nie zaprasza? Teraz pani widzi, że ciężko wierzyć w pani słowa, coś tam pani rzuci od siebie, coś czego nie jest pani w stanie udowodnić, szkoda że tak wygląda dialog mieszkańcy-rzecznik 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.