SIS TERRA wzieło udział w międzynarodowym spotkaniu

” SIS TERRA wzieło udział w międzynarodowym spotkaniu „.

Wczoraj 01.10.13., w godzinach wieczornych, w Centrum Prasowym Bashmedia Gagarin, w obecności licznych mediów rosyjskich, odbyło się międzynarodowe spotkanie członków zarządu SIS Terra z protestującymi przeciwko budowie fabryki Kronospan mieszkańcami miasta Ufa.

W spotkaniu wzieli udział: Prezes SIS Terra dr. Joanna Pawłowicz, V-ce Prezes SIS Terra Małgorzata Sobczyk, Członek Zarządu SIS Terra Jacek Pawłowicz, członkowie grupy” Kronospan katastrofa dla Ufy”, działacze ekologiczni koczujący już od ponad dwóch miesięcy w miasteczku namiotowym zlokalizowanym przy miejscu przeznaczonym na budowę fabryki, Przewodniczący grupy „Czyste Miasto” Andriej Potamoshnik. Niestety ze względów technicznych nie udało się nam połączyć z przedstawicielami Stowarzyszenia „Specjalna Strefa Ekologiczna” z Mielca, które z nami współpracuje, jednak możemy zawsze, w pełni liczyć na ich wsparcie powiedział Prezes Stowarzyszenia Mikołaj Skrzypiec.

Wszyscy razem wymieniliśmy poglądy oraz doświadczenia i doszliśmy do wspólnych wniosków.

Fabryki grupy Kronospan nie mają najlepszej opinii w świecie, jeśli chodzi o ekologię.

Nie możemy dalej pozwalać na to, aby funkcjonowały one w takiej formie jak dotychczas !!!

Wkrótce podejmiemy wspólne działania, tym razem już na szczeblu międzynarodowym. O wszystkim będziemy Państwa informować.

RAZEM JESTEŚMY SILNIEJSI I DOPROWADZIMY DO ZWYCIĘSTWA !!!

[nggallery id=44]

4 odpowiedzi do “SIS TERRA wzieło udział w międzynarodowym spotkaniu”

  1. Trzeba było powiedzieć Rosjanom, że mamy jeszcze (bo niedługo wyleci)burmistrza który twierdzi , że pyly w Szczecinku pochodzą z Kaliningradu 🙂

  2. To już nie tylko my, Mielec i Żary mamy problem. To jest juz sprawa międzynarodowa. Wlasciciel fabryki powinien w końcu zacząć szanować ludzkie zdrowie. Żarty sie skończyły.

  3. W Chinach fabryka stoi, bo Chinole sami sobie podobną fabrykę wybudowali i …. szlaban na surowiec dla „obcego” kapitału. Pod Moskwą fabryka też stoi, bo nikt z miejscowych nie chce pracować za ….500 usd/m

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.