Relacja po spotkaniu z mieszkańcami

Przy ulewnym deszczu i piorunach odbyło się spotkanie TERRY  z mieszkańcami Szczecinka. Pomimo deszczowej pogody mieszkańcy nie zawiedli.

Aktualny stan zanieczyszczenia powietrza w oparciu o wyniki WIOŚ przedstawiła dr Joanna Pawłowicz.   Istotnym  problemem na terenie naszego miasta są drastyczne przekroczenia pyłu zawieszonego PM10,  benzo(a)pirenu  i  formaldehydu. W odniesieniu do innych miast naszego województwa np. Koszalina , czy Szczecina wypadamy dużo gorzej. W naszym powietrzu jest dużo więcej pyłu PM10 , b(a)p, formaldehydu i amoniaku. Analiza zanieczyszczeń od 2003 roku pokazała , że przekroczenia  jakie zarejestrowanow 2010 roku  nie miały wcześniej miejsca.  Wstępna analiza 2011 roku  pokazuje , że nie jest to przejściowy problem, a wręcz przeciwnie wskazuje , że   wzrost zanieczyszczeń na terenie naszego miasta postępuje.Szczególnie widać to i czuć, gdy wiatry wieją z kierunku zakładu „słynącego z ekologicznych rozwiązań”.

Wybrane slajdy z przedstawionej prezentacji.

[nggallery id=18]

[box type=”download”]Pobierz pełną wersję prezentacji w PowerPoint[/box]

Zwyczaje wilków i ich występowanie na terenie powiatu szczecineckiego przedstawił mgr inż. Kazimierz Weksej. Uczestnicy spotkania z zaciekawieniem wysłuchali wielu ciekawych nowinek z życia wilków. Barwne zdjęcia wzbogaciły prezentację i na tyle zainteresował przybyłych mieszkańców, że dalszą część wykładu Pan Kazimierz poprowadzi już niedługo na  terenie wrzosowisk , gdzie będziemy szukać śladów wilka.

Galeria ze spotkania z mieszkańcami.

[nggallery id=17]

Relacja z TV Zachód

Film dostępny tutaj: