(Aktualizacyjna video) Pan prof. Tadeusz Piecuch z Politechniki Koszalińskiej z wykładem w Szczecinku.

Na zaproszenie Stowarzyszenia TERRA  w środę 26 marca 2014 r.  przyjechał z wykładem  do Szczecinka prof. dr hab. inż. Tadeusz Piecuch. Wykład odbył się  w pięknie położonym  Hotelu „Viki”, a tematem była Termiczna utylizacja odpadów”. Wzbudził on duże zainteresowanie wśród słuchaczy, mogliśmy dowiedzieć się jak bezpieczne spalać odpady w oparciu o technologie chroniące środowisko a tym samym życie i zdrowie ludzi. Była to znakomita okazja, aby marszałek, burmistrz, starosta czy też przedstawiciele firmy Kronospan pogłębili swoją wiedzę z tego zakresu, niestety nie skorzystali z zaproszenia i nie pojawili się na wykładzie. Najwyraźniej brakowało im argumentów i bali się kompromitacji. 
Po wykładzie padło wiele ciekawych pytań do wykładowcy, na które otrzymaliśmy wyczerpujące odpowiedzi. Pan profesor jednoznacznie potwierdził, że pyły ze szlifowania płyt wiórowych oraz zrzynki tychże płyt nie są biomasą i spalanie ich w piecach na biomasę tak jak to ma miejsce na terenie Kronospanu jest skandalem.
Cały wykład profesora Tadeusza Piecucha i ciekawą dyskusję będą mogli Państwo obejrzeć i wysłuchać w TV Zachód  oraz przeczytać o tym w  portalach  internetowych – iSzczecinek oraz Obserwator Szczecinecki. Mimo wysłanych zaproszeń inne media nie były zainteresowane poinformowaniem mieszkańców o tym wydarzeniu. Blokada informacyjna to  metoda rodem z PRL-u i pewnie ten szczecinecki „układ” skończy jak PRL, a prawda…nas wyzwoli.
Składamy Serdeczne Podziękowania  Panu prof. Tadeuszowi Piecuchowi, za interesujący  wykład.
Jacek Pawłowicz
Zarząd SIS TERRA

[vimeo 90861274]

6 odpowiedzi do “(Aktualizacyjna video) Pan prof. Tadeusz Piecuch z Politechniki Koszalińskiej z wykładem w Szczecinku.”

  1. Na zdjęciach widać kamerę z TV Zachód. To jedyna telewizja ze Szczecinka, która nie pomija ważnych rzeczy, więc na pewno bedzie coś
    o tym spotkaniu w wydaniu piątkowym, a może nawet cały wykład:)
    Chetnie to zobaczę, bo słyszałam, że to było bardzo interesujące spotkanie, a Pan Profesor nie zostawił suchej nitki na technologii jaka stosuje się w krono. Niech w końcu ludzie otworzą oczy i przestaną dać się ogłupiać.

  2. Dla mnie to jakieś nieporozumienie żeby terra płaciła za wykład Pana profesora, a nie krono.
    Brak władz ewidentnie pokazuje, że nadal mają nas, wyrok w czterech literach!

  3. No właśnie dajcie jakieś informację, czy krono już coś zaproponowało w związku z wyrokiem, czy czekają na kary, bądź ewentualne zamknięcie ciągów technologicznych?

  4. Brawo Panie Profesorze, interesujący wykład a od 55 minuty gdy rozpoczyna się dyskusja na tematy związane z kronospanem obnażył Pan szczecinecki „Układ Zamknięty”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.