Prezent na I rocznicę

Trzyosobowa delegacja SIS TERRA postanowiła, uczcić I rocznicę podpisania umowy pomiędzy burmistrzem a Kronospanem. Z tej też okazji próbowano, niestety bezskutecznie, wręczyć burmistrzowi drobny upominek. Do spotkania z burmistrzem nie doszło, ponieważ w tym czasie odbywało się w ratuszu posiedzenie.

– Powiedziano nam, że najpierw musielibyśmy się umówić z burmistrzem. Tego, z czym przyszliśmy nie mogliśmy w urzędzie zostawić, ponieważ pani sekretarka z tego powodu miałaby poważne problemy.

– Prezent to napój „Mustak” z pierwszego tłoczenia z tego czyli z 2011 roku.

– Dzisiaj jest rocznica podpisanego przez dwóch dżentelmenów: pana burmistrza, który dba o czyste środowisko w Szczecinku oraz o zdrowie mieszkańców i przyszłych pokoleń oraz przedstawiciela firmy, znanej z ekologicznych rozwiązań.

– To porozumienie miało przynieść oszałamiające skutki w postaci likwidacji odoru, który gnębi mieszkańców Szczecinka już od kilkunastu lat. Jakie efekty są, każdy widzi, a nawet można powiedzieć, że czuje zwłaszcza przez ostatnie trzy dni. Trunek raczej nie jest najwyższej jakości?

– Bo jakie porozumienie, taki trunek .

– Do tego mamy też odpowiednie naczynia. Koneserzy twierdzą, że w plastikowych kubków ten rocznik smakuje najlepiej.

– Mieliśmy nadzieję, że tak wspaniałe porozumienie gospodarz miasta – pan burmistrz będzie chciał w jakiś sposób uczcić, że zobaczymy w mieście kolorowe fajerwerki. Niestety, doczekaliśmy się jedynie potężnej dawki dymu, który w ciągu ostatnich dni spowija nasze miasto. Przekroczenia na stacji pomiarowej, widoczne online, były ogromne.

– Jak wszyscy wiemy, pan burmistrz jest osobą bardzo skromną i nie lubi się chwalić. Dlatego pewnie nie chciał robić z tej okazji żadnej imprezy. Pomyśleliśmy, że to my przyniesiemy panu burmistrzowi prezent, i tak zrobiliśmy.

Dzięki TV Zachód mamy też film z tej ważnej dla miasta i jego mieszkańców uroczystości.

4 odpowiedzi do “Prezent na I rocznicę”

 1. Według mnie dobry i trafny pomysł. Efekty tego nieporozumienia zwanego przewrotnie porozumieniem wszyscy odczuwamy od kilku dni. W sumie ja się nie spodziewała rewelacji po wyborczych hasłach burmistrza „Praca dla Szczecinka” i „Obyś chciał tu żyć” wynik końcowy nieporozumienia może być tylko taki, mogę się mylić, ale czy się mylę? Nie wiem, bo ze względu na to iż instalacja jest w rozruchu od chyba 3 miesięcy, końca nie widać, ale efekty czuć mam tylko takie odczucia.

 2. Od 23 października do dnia dzisiejszego, a mamy już 6 listopad 2011 roku Szczecinek opanował śmierdzący smog. Porozumienie widać działa, tyko mi wyostrzył się węch i czuję chyba więcej niż powinienem. To, że od ponad tygodnia moje mieszkanie jest nie wietrzone to pikuś, w końcu to turystyczne miasto z olejkami leśnymi. Głębszy oddech graniczy wręcz z niebezpieczeństwem o utratę przytomności , czy odruch wymiotny, o oczach nie wspomnę bo przez zaczerwienione powieki i gałki oczne widzę świat w słabych kolorach. Nie widać szokujących efektów Porozumienia , których nie widzą przez zapalenie spojówek ale czuję przez jeszcze funkcjonujący nos. To wino kiepskiej marki to i tak za dużo dla panów , którzy troszczą się ….na pewno nie o nasze zdrowie.

 3. Takie porozumienie,które nie zobowiązuje do niczego zasługuje tylko na wyśmianie.Firma gdy nie wywiąże się z podpisanych obietnic,
  nie ponosi żadnych konsekwenji z tego tytułu.
  Teraz wiemy ,że była to tylko kiełbasa wyborcza ,na którą nabrali się niektórzy mieszkańcy.
  Gdyby burmistrz był dobrym gospodarzem ,zadbałby o zdrowie ludzi
  jak na lekarza przystało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.