Prawda nas wyzwoli

Teorii na temat źródeł zanieczyszczenia powietrza w Szczecinku mieliśmy wiele. Przypomnijmy, Burmistrz Szczecinka zasłyną teorią jakoby wszystkiemu winne były pyły z….. Kaliningradu i grillujący mieszkańcy. Członek zarządu zakładu słynącego z ekologicznych rozwiązań zabłysnął teorią o pyłach z wulkanu islandzkiego. Gdyby nie waga problemu można byłoby to uznać za niezły dowcip. Stowarzyszenie Terra nie tworzy fikcji lecz opiera się na faktach, należy do nich opinia zespołu naukowców z Politechniki Koszalińskiej pod kierunkiem Prof. T. Piecucha oraz opinia Prof. A. Grochowalskiego z Politechniki Krakowskiej. Eksperci w sposób jednoznaczny potwierdzają, że odpady z płyt wiórowych i pył z ich szlifowania nie jest biomasą i nie może być spalany w instalacjach obecnie funkcjonujących na terenie zakładu Kronospan, oraz w planowanym przedsięwzięciu tzw. generatorze gorącego powietrza zwanym przez nas spalarnią wyjętą spod prawa. Jest to zagrożeniem dla zdrowia i życia mieszkańców.

Zapraszamy do zapoznania się w/w opiniami.

[button link=”http://przeklej.net/down/9289156870499390025944787475790513488051cfac99b877475b40b.html” type=”big”]Opinia prof. Adama Grochowalskiego[/button]

[button link=”http://przeklej.net/down/946135967041601914446601493412904778936d258057fe04fd9a656.html” type=”big”]Opinia Politechniki Koszalińskiej[/button]

17 odpowiedzi do “Prawda nas wyzwoli”

 1. Świetne opinie zachęcam wszystkich do przeczytania, warto. Dzisiejsze spotkanie Porozmawiajmy o Polsce też rewelacyjne. Terra idziecie w dobrym kierunku, mieszkańcy Szczecinka Wam dziękują.
  Z Poważaniem Parafianin ze św. Ducha 🙂

 2. Słyszałem że pewien podstarzały łysy człowiek w okienku telewizyjnym wykrzykiwał że to wszystko przez Terrę!!! W sumie miał rację, bo gdyby nie Terra to nigdy na światło dzienne nie wyszłaby prawda o tym jaki los zgotowała mieszkańcom fabryka pary wodnej, pod patronatem burmistrza , starosty, marszałka i niejakiego Gawłowskiego .

  1. Mi się nawet przyśniło że te niby nowe miejsca pracy to też przez Terrę bo gdyby nie Terra to nie trzeba by się starać i pokazywać, że coś tam się robi. Można by dalej bawić się w islandzki wulkan i pył znad Kaliningradu bo nikt by na ręce nie patrzył. Wtedy hulaj dusza pary wodnej nie ma.

  1. A co Ty robisz w sprawie rozpoczętych prac budowlanych na terenie krono? Terra to nie instytucja państwowa utrzymująca się z pieniędzy podatników, Terra to stowarzyszenie grupy ludzi którym nie jest obojętne to co robi się w mieście i jaki to będzie miło wpływ na nasze zdrowie. Zapewne Terra z miłą chęcią przyjmie twoje podanie o członkostwo w stowarzyszeniu i zleci ci sprawdzenie tematu który cię nurtuje, co odciąży ich od i tak wielu obowiązków które wykonują społecznie w swoim wolnym czasie za darmo. Twoje pytanie zabrzmiało jak rozliczenie dobrze opłacanego pracownika przez szefa na karnym dywaniku. Prawdopodobnie masz zapędy menedżerskie ale nie śmierdzisz groszem żebyś mógł się realizować. Jeżeli jest inaczej wpłać na konto Terry http://terra24.com.pl/wsparcie/ gotówkę tak aby nie musieli pracować i mogli się zająć tematem, a potem rozliczaj, nigdy na odwrót.

   1. Ha, właśnie że wpłaciłem (po akcji z papierem toaletowym i była to moja życiowa darowizna pod względem jej wysokości – w pozytywnym znaczeniu 🙂 Może moje pytanie zabrzmiało nieco arogancko, ale skoro wszyscy wiedzą co knuje wulkan, to czemu nikt głośno o tym nie mówi? Popieram działania Terry, a nawet poniekąd wspomagam, uświadamiając coraz szersze grono znajomych co do sytuacji w mieście. Po prostu nie muszę być jej członkiem żeby działać w tej samej sprawie. Od Terry jako organizacji, której ufam i która ma już ugruntowaną pozycję (w tym medialną i prawną) oczekuję trzymania ręki na pulsie (jestem 100% pewien że to robi) i związanych z tym reakcji, no chyba, że czeka żeby uderzyć jakoś z grubej rury a ja swoim pisaniem wtrącam się w jakiś misterny plan…

    1. Jeżeli tak jest to się chwali ja też sympatyzuje ze stowarzyszeniem przekazuje 1% podatku i wspieram w każdej możliwej sytuacji. Też mam taką nadzieję że Terra coś robi z tą powstającą budową, ale trzyma opozycję w szachu. Tak samo jak Ty mam pełne zaufanie do Terry bo wiem że tam są ludzie najlepsi jaki mogli się nam trafić. Na początek wysłał bym PIP do sprawdzenia czy przestrzegane są przepisy BHP, bo jak widzę żurawia i kabinę operatora na wysokości kominów to zastanawiam się czy człowiek tam pracujący i wdychający tą parę wodną jest bezpieczny.

   2. P.S. słyszałem kiedyś o pewnej firmie, która bez dopięcia formalności zbudowała sobie ujęcie wód podziemnych i dopiero później dorobiła do tego papiery, w tym takie które stwierdziły, że ujęcie pod firmą nie ma nic wspólnego z resztą zasobów wokół niej. A że historia kołem się toczy…

 3. Wczoraj 20.05 było spotkanie 4 posłów PIS-u z mieszkańcami. Było ok. 100 osób+Tv zachód,GK+temat+gawex i CISZA??????
  P.S. Ciekawa była taka oto sytuacja: górka krono, kierownik od ochrony środowiska niejaki Kuglewicz samotnie z tyłu, podchodzi do niego Szpojda ta od propagandy siada i rozmawiają chwilkę, odchodzi i za chwilkę Kuglewicz wzburzony zadaje pytanie (ciekawe czyje to pytanie?)”czy jak PIS dojdzie do władzy to on ma się pakować” posłowi Brudzińskiemu. Dziwnym trafem działo się to w chwili bardzo szybko w akcji był redaktorek Markanicz, który, gdy poseł tłumaczył, że PIS wspiera przedsiębiorców miał już spakowaną kamerę i nic go to nie interesowało.
  P.S Jest poniedziałek i w mediach mętnego nurtu nic w tej materii się nie ukazało, czyżby wspólnie obrabiali materiał np. w firmie lub ratuszu? Będzie made in Szpoczuk?

 4. Byłam na spotkaniu z J. Brudzińskim z PiS . Mówił do rzeczy i co ważne znał problemy mieszkańców z Krono. Facet ma polot i obnażył prawdziwe oblicze Aleksa tego dyrektorka od pary wodnej, który przybył z ekipą. Okazało się,że dyrektorek pisze donosy na posła Hoca i Gróbarczyka i do tego jeszcze na opłakanym poziomie. Dyrektorek najwyraźniej nie przewidział takiej wpadki, że Brudziński publicznie o tym powie i jeszcze wyśmieje gościa przed mieszkańcami i mediami. Dyrektorek zrobił się czerwony jak burak i zamilkł. Wkroczył na salę dumny jak paw a wymknął się jak zbity pies z podkulonym ogonem.

  1. Tak to jest żenujące żeby pisać kłamliwe donosy i szkalować w nich mieszkańców Szczecinka, którzy walczą o swoje prawa. Jest opcja rozważenia założenia sprawy o pomówienia.

 5. Donosy były pisane na członków terry, że to współpracownicy SB, gdyby do władzy zbliżało się SLD pisałby, że byli ministrantami?

  1. Ale obciach żeby ktoś taki zajmował się czarnym PR. To wstyd na maksa. Co to za parafianin co pisze donosy to chyba grzech, kłamać i skarżyć.

   1. Aleks Krzysztofowicz nie jest parafianinem, lecz sponsorem diecezjalnym (dom medytacji bożej w koszalinie również kosztem naszego zdrowia) po to żeby ciemny lud nic z ambonki nie usłyszał, a i Arkowi rączka nie drżała, gdy po bajerce ma zapukać w „kiosk” dając znak: IDŹ GRZESZ DALEJ, DALEJ DLA MNIE DAWAJ FANTY NA KLASZTORNĄ CZY W POSTACI PANEL CZY PASTORAŁEK, BO DLA MNIE KAŻDY PIENIĄŻEK SIĘ ŚLICZNIE ŚWIECI-TYLE MAM DZIECI.

 6. Uczitsa, uczitsa, nie nauczitsa durakom budiesz ili w fabrykie pary wodnoj rabotats budziesz

 7. Już żałuję, że nie byłem na tym spotkaniu. Widać król od pary wodnej z szat obdarty, a pewnie i buty pospadały jak o swoich anonimach usłyszał na forum z ust posła Brudzińskiego. To dlatego lokalne media milczą taka wpadka i upodlenie szefa takiego zakładu. Jak tacy ludzie kierują zakładem to czego się spodziewać !!!!!gdzie ten gościu nauki pobierał i wychowanie.

 8. Gratulację, Mielec jest z Wami. Także się staramy i mam nadzieję, że dopniemy swego czego wszystkim życzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.