Po Wiecu

W dniu 21 listopada odbył się Wiec Poparcia „ Wolnego słowa” i „ Czystego powietrza” w Szczecinku na placu przed Ratuszem.

W spotkaniu udział wzięło około 1000 osób, mieszkańców Szczecinka i okolic, którzy pojawili się z transparentami . Hasła o ciekawej treści przypominały zebranym w jakim celu doszło do spotkania tak licznej rzeszy mieszkańców. Po pierwsze to wyrażono zaniepokojenie zanieczyszczeniem powietrza i oburzenie pozwem jaki skierowany został do sądu przeciwko dwutygodnikowi Temat. W trakcie Wiecu zbierane były podpisy poparcia dla tematu ( zebrano 794 podpisy) zbierane również były środki na przeprowadzenie kompleksowych badań powietrza nad Szczecinkiem (zebrano 1300 zł ). Podczas Wiecu jego uczestnicy mogli dowiedzieć się o działalności Stowarzyszenia Terra, poznać fakty dotyczące jakości powietrza i jego negatywnego wpływu na organizm człowieka. Natomiast po zakończeniu Wiecu mieszkańcy jeszcze bardzo długo dyskutowali i rozmawiali z przedstawicielami stowarzyszenia.

[button link=”http://terra24.com.pl/wpterra/wp-content/uploads/2011/02/Petycja-do-Burmistrza-Szczecinka-II.pdf” type=”icon”]Ściągnij – Petycja do Burmistrza Szczecinka[/button]

Galeria z Wiecu

[nggallery id=1]