Strona główna Wiadomości SIS Terra Odpowiedź Stowarzyszenia TERRA na konferencję Kronospanu.

Odpowiedź Stowarzyszenia TERRA na konferencję Kronospanu.

225
0

W środę Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Terra zorganizowało briefing prasowy w nawiązaniu do wtorkowej konferencji zorganizowanej przez Kronospan.

 

” Będziemy wspierać i firmować takie inwestycje, które przyczynią się do poprawy życia Mieszkańców” stwierdziła Prezes SIS TERRA dr Joanna Pawłowicz.

„Burmistrz Szczecinka orzekł, że nie jest potrzebna ocena oddziaływania na środowisko, więc na mającą powstać nową inwestycję Kronospanu UTWS wydana została decyzja środowiskowa BEZ OCENY ODDZIAŁYWANIA NA ŚRODOWISKO. Przez taki sposób prowadzenia sprawy, zostaliśmy jako strona społeczna wyeliminowani z tego procesu. Ta decyzja to jest mistrzostwo manipulacji.” dodał Wojewódzki Inspektor WIOŚ Teodor Werbowski.

„Firma Kronospan w każdy możliwy sposób uniemożliwia dostęp do dokumentów, które strona społeczna chce poznać” dodał Radny Powiatu Jerzy Dudź.
” Konferencja Kronospanu to manipulacja…Terra nie blokowała budowy hal, tylko wystąpiła z wnioskiem, aby nie spalano odpadów z klejem w piecach, które miały ogrzewać te hale….

Czy pani rzecznik firmy wie ile rodzin wyjechało ze Szczecinka z powodu uciążliwości Kronospanu ?” dodał Radny Miejski, Członek Zarządu SIS TERRA Jacek Pawłowicz.

Cały materiał znajduje się tutaj:briefing Terry

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.