Nowe wiadomości z miasta Ufa

Mieszkańcy nasilają protest przeciw budowie firmy Kronospan!!! Na placu budowy powstało miasteczko namiotowe. Jak na razie budowę wstrzymano. Mówi się też o proteście głodowym. Protestujący wysłali list do Prezydenta Rosji Władimira Putina, w którym domagają się wstrzymania budowy zakładu Kronospan. W liście piszą między innymi – „…wybudowanie tego zakładu spowoduje ogromne szkody dla ekologii naszej Republiki, ale co najważniejsze będzie zagrożeniem dla zdrowia obywateli mieszkających w pobliżu zakładu. Gleba i powietrze będą zatrute toksycznymi chemikaliami w postaci dioksyn i furanów które spowodują wzrost zachorowań skóry, raka i chorób płuc ……” .

Mieszkańcy Ufa trzymamy kciuki, jesteśmy z Wami.

[nggallery id=41]

[youtube QPxv_xLVtmg]

źródło filmu: http://www.youtube.com/user/politvestnik

Zarząd SIS TERRA

 

13 odpowiedzi do “Nowe wiadomości z miasta Ufa”

 1. Люди приветствуют жители Szczecinek Уфе. Жаль, что наши власти так равнодушны к нашей проблеме. В демократии вас больше, чем у нас.

 2. Уфа, Россия проверить это
  Просмотреть и отправить его своим президентом. Наш мэр Szczecinek Джордж Дуглас Харди жители говорили по телевидению, что PM10, PM2, 5 происходит не только из труб заводов из более чем Калининграде. Здесь у вас есть видео, которое вы позволить кому-то перевести:
  http://www.youtube.com/watch?v=jBBfLl0mBbk

 3. Jestem pod wrażeniem, gdy patrze na tych wspaniałych ludzi, którym los ich rodzin nie jest obojętny. Tam ma być zatrudnionych 600 osób, ale dla nich życie i zdrowie ich bliskich ma o wiele większą wartość.
  Жители Уфы, Люди замечательные!

 4. Brawo Rosjanie!!! Walczycie o zdrowie i życie swoje oraz przyszłych pokoleń. Popieram was z całego serca. My w Szczecinku też wygramy naszą walkę.

 5. Jesteście wspaniałym narodem potraficie walczyć o swoje. O polakach się mówi „Polak mądry po szkodzie” i w tym jest wiele prawdy. Wy jesteście mądrzy przed szkodą.

 6. Trzeba przyznać,że jestem pełen podziwu dla Rosjan. Naprawdę mają ikrę i nie patyczkują się z łobuzami. Faktem jest,że u nas te „fabrykę zdrowego powietrza”,fundowano nam w zupełnie innym czasie.Rok 89,zaraz po upadku komuny,społeczeństwo mocno zdezorientowane,nie świadome jeszcze,że w mętnej wodzie robi się najlepsze „interesy”.Zanim przyszła ta świadomośc,ten „nowotwór”,był już „nieoperacyjny”.

  1. „Ten nowotwór” jest cały czas operacyjny. W Zachodniej Europie mają metody aby się go pozbyć lub sprawić aby był nieszkodliwy. Wprawdzie u nas nastąpiły przerzuty do urzędu miasta, powiatu,sejmiku wojewódzkiego, władz centralnych i urzędników różnych szczebli ale odpowiednią terapią można to uzdrowić. TERRAryści stosują szereg skutecznych kuracji – brukselską, sądową, naukową itd. Aby wesprzeć ich efekty należy jak najszybciej przewietrzyć ratusz , starostwo i pozostałe macki. Świeże powietrze najwyraźniej zabija ten nowotwór . Potrzeba tylko jeszcze trochę wytrwałości.

 7. Kurcze zazdroszczę mobilizacji, jednogłosowości i solidarności mieszkańcom miasta Ufa. U nas ludzie są szczuci na siebie przez łysego oszołoma w różowej TV. Tutaj księża zapominają o swoim powołaniu i przykazaniach w zamian za datki. Bóg już dawno uciekł z katolickich kościołów, dlatego i ja tam nie chodzę.

 8. Przetłumaczone w translatorze, ale sens da się wyłapać:

  Budowa zakładu w pobliżu Ufa Kronospan spowodowało niezadowolenie wśród ludności
  Wieśniacy Knyazevo, Dorogina i Kirillovo w Ufa Baszkirii regionie w pobliżu której planuje budowę fabryki Kronospan, zebrać w sobotę na spotkaniu obywateli, aby omówić swoje działania przeciwko firmie budowlanej. Jako „Y” jeden z członków inicjatywy grupy Ksenofontov Pawła, mieszkańcy nie są zadowoleni, że przygotowanie terenu pod budowę zakładu zaczął bez omawiania projektu ze społeczeństwem. „Publiczne przesłuchania nie odbywały. Dowiedzieliśmy się, że obok głównych konstrukcji, produkcji przemysłowej, przez przypadek – pracownicy powiedział. Nie ma żadnych oznak, że nadal nie ma „- oburzony źródła. Zauważył, że mieszkańcy są zaniepokojeni opinii firmy Kronospan w podmiejskiej Yegorievsk, gdzie jeden z zakładów firmy. „Mówili, że stan środowiska w regionie pogorszyła” – powiedział działacz społeczny.

  Członkowie grupy inicjatywnej przygotował pismo do prezydenta Baszkirii Rustem Khamitov, którzy poparli Kronospan projektu. Grozili, że jeśli wybór witryny nie zostaną zmienione bloku kolei transsyberyjskiej i autostrady M5. Jeśli firma bezpiecznie w budowie, mieszkańcy proponują zbudować z nim budynków rządowych. Paul Ksenofontov powiedział, że miejsce do zakładu znajduje się w odległości zaledwie 300 metrów od Dorogina wsi.

  Wiceszef administracji powiatu Ufa na życie-

  Bezpieczeństwo Architektura i Urbanistyka Kulmurzin Gafoor powiedział „Kommiersant”, że przedstawiciele ratusza i Kronospan zamiar spotkać się z członkami grupy inicjatywnej „, aby dokładnie zrozumieć sytuację.” „Musimy uniknąć protest masowe. Jest to europejska firma, w Europie jest bardzo surowe normy środowiskowe „- powiedział urzędnik. Potwierdził, że publiczne przesłuchania na budowę naprawdę nie została przeprowadzona, ponieważ „tam do samego projektu.” „Były przesłuchania na drodze i sieci. A technika na budowie nie pracuje nad projektem zakładu i komunikacji „- powiedział urzędnik. Dodał, że mieszkańcy obszaru Ufa „tradycyjnie były aktywne, jeśli chodzi o budowę obiektów przemysłowych” w pobliżu ich osiedli. „W związku z tym już na odroczenie lub zamrożenia wielu projektów” – stwierdził Pan Kulmurzin.

  Austriackie fabryki Kronospan Grupa pobliżu Ufa, produkcji MDF, płyt pilśniowych, wiórowych, OSB base-płyty, być zbudowany do 2014 roku. Gospodarstwo o powierzchni działki ok. 1 ha, w pobliżu Shaksha sąsiedztwa w Ufa dzielnicy (patrz „Kommiersant”, 21 sierpnia 2012).

  Irina Samoilov
  Подробнее: http://www.kommersant.ru/doc/2236478

 9. Ja myślałem że Polska jest demokratycznym krajem Europy, a okazuje się że Rosja jest bardziej demokratyczna, a dziennikarze to zawodowcy, a nie to co Ci nasi chodzący na krótkiej smyczy. TV Rossija nie boi się pokazać faktów, czy u nas w którejś ogólnopolskiej telewizji zobaczymy taki materiał, tylko w TV Szczecin i TV Zachód:
  http://youtu.be/2MyCSdakF3s

 10. Mam propozycję dla Terry i pozostałych odwiedzających ten portal internautów. Przygotujmy może jakiś spektakularny protest np. w formie przemarszu przez miasto w obronie życia przeciw toksycznemu powietrzu czy coś w tym stylu. Podnieśmy głowę przecież nie jesteśmy lemingami idącymi na rzeź. Praktycznie tylko Terra jest w stanie coś takiego zorganizować. Ja zgłaszam swoją osobę do pomocy w zorganizowaniu takiego przedsięwzięcia, za chwilę prześlę na stronę kontaktową Terry swoje namiary tel. Proponuję innym zrobić to samo. Czy nasze zdrowie można przeliczać na oszczędności austriaka. Był już w historii pewien austriak z wąsikiem i zbyt duzo nas to kosztowało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.