Mieszkańcy Salzburga nie wdychają duszącej pary wodnej.

Stowarzyszenie „Terra” otrzymało raport Federalnego Urzędu ds. Środowiska Republiki Austrii, czyli urzędu państwowego, dotyczący przemysłu płyt wiórowych w Austrii. Część tego raportu obejmuje informacje o  zakładach pana Kaindla, które  funkcjonują w okolicach Salzburga. Jeśli chodzi o ochronę środowiska zakłady  w Szczecinku  działają  zupełnie na innych zasadach niż te w Salzburgu. Są to bliźniacze zakłady , jednak ten działający w Szczecinku jest zdecydowanie większy. Okazuje się, że zakłady austriackie, w przeciwieństwie do naszych szczecineckich, posiadają zaawansowane instalacje chroniące środowisko , a tym samym zdrowie i życie ludzi. Funkcjonują tam urządzenia odpylające, ale przede wszystkim urządzenia oczyszczające gazy odlotowe. Mieszkańcy tych okolic mają szczęście – ich burmistrzem nie jest pan Douglas, który zamiast zabiegać o instalacje chroniące nasze zdrowie, zaklina rzeczywistość w programach samorządowych i opowiada bajki. Zakłady w Salzburgu posiadają instalacje do oczyszczania gazów odlotowych, dosłownie na każdym etapie produkcji. Toksyczne i uciążliwe gazy nie trafiają do powietrza, którym oddychają Austriacy. Najwyraźniej o nas nikt nie pomyślał i tym samym naraża nas na dotkliwe uciążliwości nieobojętne dla naszego zdrowia. To jednak nie koniec technologicznych niespodzianek. Trzykomorowy systemy dopalania spalin, elektrofiltry na tych etapach produkcji, gdzie istnieje  zagrożenie pylenia – w szczecineckim Kronospanie elektrofiltry działają w ograniczonym obszarze. Ponadto zakłady w Salzburgu posiadają pozwolenie zintegrowane, monitoring ciągły na emitorach, o co w Szczecinku walczymy jako Stowarzyszenie już od 4 lat. Nasze stanowisko potwierdzają już nie tylko eksperci, minister środowiska, wyżej wymieniony raport, ale również wyroki sądowe. W zakładach Salzburgu nie mogą być spalane odpady z płyt wiórowych, w SZCZECINKU TAKIE ODPADY SPALA SIĘ W PIECACH NA BIOMASĘ!!!!

Czy my mieszkańcy Szczecinka, jesteśmy gorsi niż mieszkańcy Salzburga i okolic? Czy jakakolwiek firma może generować większe zyski kosztem naszego zdrowia? Czy opłacani z naszych podatków urzędnicy mogą czuć się bezkarni, podejmując decyzje będące zagrożeniem dla zdrowia i życia mieszkańców Szczecinka? Brak instalacji chroniących środowisko w zakładach Kronospan w Szczecinku jest SKANDALEM !!!

Raport ten jest kolejnym dokumentem, który obnaża kuriozalne decyzje władz i urzędników podejmujących szkodliwe dla mieszkańców decyzje. Część Raportu dotycząca zakładów w Salzburgu przetłumaczona przez tłumacza przysięgłego dostępna na naszej stronie .

[button link=”http://terra24.com.pl/wp-content/uploads/2014/02/Salzburg_Technologia.pdf” type=”big” color=”red”]Salzburg – Technologia[/button]

Czy się to komuś podoba czy nie panie burmistrzu, my mieszkańcy przymusimy Kronospan w Szczecinku, aby pracował według standardów europejskich, tak samo jak w Austrii.

Joanna Pawłowicz

Prezes Stowarzyszenia TERRA

6 odpowiedzi do “Mieszkańcy Salzburga nie wdychają duszącej pary wodnej.”

  1. No i proszę, u siebie w Salzburgu pan kaindl (celowo piszę z małej litery)dba o zdrowie mieszkańców, a w Szczecinku przy pomocy koralików rozdawanym urzędasom truje na potęgę. Był już jeden austriak z wąsikiem, nie pozwolimy się truć!!!

    1. No ja na miejscu pana Kaindla bym się zamknął w sobie za to pisanie nazwiska z małej litery.

  2. W trakcie wojny judenraty swoim działanie przyśpieszyły i ułatwiły eksterminację swoich współbraci. Po wojnie obarczając winą za swój los najpierw – niemców, teraz – Polaków, więc mały judek z miasta uć mści się wściskając nam banialuki z naszej kasy, że to z Kaliningradu, grille, mieszkańców itd., itd.
    PRZEKAŻMY AKTEM DAROWIZNY ŁYSEGO DO BORMANA – NIECH WYBIERA I CZY II.

  3. Mamy takie same prawa, a traktuje się nas inaczej. Jesteśmy gorsi ?!!
    Nie pozwolimy, by tak nas traktowano. Wiem, że jeszcze w tym roku zmieni się to na lepsze, miarka sie przebrała, cierpliwości. Prawda zwycieży !!!

  4. Jednak można bez trucia produkować. Ten kit burmistrza w programach propagandowych najwyraźniej poparty argumentami firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.