Międzynarodowe spotkanie 16.11.2013

Członkowie Zarządu Stowarzyszenia TERRA, przedstawicielka Stowarzyszenia LOS z Żar Radna RM Żary J. Wojtaszek wzięli dziś udział w międzynarodowym spotkaniu internetowym zorganizowanym przez grupę ANTYKRONOSPAN działającą na ternie Rosji z przedstawicielami organizacji ekologicznych na terenie Polski, Anglii, Rosji i Ukrainy.

Każda grupa przedstawiła sytuację panującą na jej terenie i najważniejsze bolączki. Uczestnicy spotkania jednogłośnie zaoferowali chęć dalszej współpracy w celu rozwiązania problemu, jakim jest uciążliwe dla mieszkańców funkcjonowanie zakładów grupy Kronospan.

Wypracowany został wspólny kierunek działań i podjętych zostało szereg decyzji. Wszyscy uczestnicy spotkania stwierdzili, że Rosjanie nie powinni dopuścić do budowy fabryki Kronospan na swojej ziemi.

Przedstawicielka miasta Liverpool w Anglii Helen Moss, bardzo dokładnie opisała sytuację tam panującą. W Liverpoolu niedawno spłonęła fabryka Kronospan i na chwilę obecną firma zamknęła swoją działalność. Obecnie urządzenia, które dało się uratować po pożarze, a które pracowały tam po kilkanaście lat i są w opłakanym stanie przewozi się do Rosji do miasta Ufa i zamierza wykorzystać w mającej tam powstać „NOWEJ„ fabryce Krono.

Do Szczecinka również trafiła hala zdemontowana w Liverpoolu, którą Kronospan tak się chwali, a która ma wejść w skład Szczecineckiego Klastra Meblowego.

Wygląda na to, że wszystkie fabryki wybudowane przez firmę na terenie miast, z którymi się kontaktowaliśmy, funkcjonują na takich samych zasadach, jak w Szczecinku, nie mają instalacji oczyszczania gazów odlotowych, ani monitoringu ciągłego na emitorach, jedynie ta w Austrii skąd pochodzi właściciel Krono jest prawdziwą ekologiczną, wzorcową fabryką, o jakiej my możemy jedynie pomarzyć.

Wkrótce wystosowana zostanie MIĘDZYNARODOWA PETYCJA do ORGANIZACJI NARODÓW ZJEDNOCZONYCH, która może pomóc w ostatecznym rozwiązaniu naszych problemów.

[nggallery id=46]

4 odpowiedzi do “Międzynarodowe spotkanie 16.11.2013”

  1. Działajcie Kochani,
    Bez was już dawno by nas wytruli , a ten łysy zwyrodnialec wciska nam ciemnotę, że mamy powietrze jak w kurorcie. Niech go piekło pochłonie razem z tym dymiącym krematorium.

  2. Takie międzynarodowe porozumienie to już nie przelewki. Super TERRA !!
    Mam nadzieję, że wkrótce fabryczka będzie musiała nas uszanować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.