Manifestacja w Brukseli

1bru

Składamy serdeczne podziękowania dla Pana Europosła Marka Gróbarczyka oraz jego współpracownikom za pomoc w zorganizowaniu manifestacji w Brukseli. Składamy również gorące podziękowania tym wszystkim, którzy wsparli nasze działania oraz uczestnikom pikiety.

W dniu 1-go grudnia 2011 roku przed Parlamentem Europejskim w Brukseli odbyła się manifestacja mieszkańców Szczecinka, Żar i Mielca. Bagatelizowanie problemów związanych z zanieczyszczeniem środowiska przez urzędników wszystkich szczebli w Polsce doprowadziło do tego, że dziś szukamy pomocy w Parlamencie Europejskim. Jak każdy obywatel naszego kraju oraz Unii Europejskiej do której przecież należymy, mamy prawo do życia w czystym i zdrowym środowisku. Niestety w imię partykularnych interesów, a już na pewno nie interesów mieszkańców – pozbawiono nas tego prawa. Jesteśmy zdeterminowani, aby do końca walczyć o czyste i zdrowe powietrze w naszych miastach, o czyste powietrze dla nas i dla naszych dzieci!

 W manifestacji brało udział ponad 100 osób, wznoszone były hasła w języku polskim, angielskim i niemieckim. Pikieta cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Brukseli oraz Europosłów Parlamentu Europejskiego. Poważny dialog wywiązał się między Europosłem Markiem Gróbarczykiem z Prawa i Sprawiedliwości, Bogusławem Sonikiem z Platformy Obywatelskiej oraz Bogusławem Liberadzkim z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Eurodeputowani zainteresowali się problemem, zadeklarowali nam pomoc i wsparcie. W trakcie manifestacji wręczony został list do Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Pana Jerzego Buzka w którym przedstawiony został poziom zanieczyszczenia powietrza w oparciu o pomiary WIOŚ a także oczekiwania mieszkańców. Niestety nie uzyskaliśmy pozwolenia na symboliczne spalenie kawałków płyt wiórowych (zawierających kleje), gdyż jest to zabronione na terenie Brukseli. Jak nas poinformowano spalać je można w urządzeniach spełniających standardy dla tego typu odpadów, ponieważ produkty spalania są niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi. Szkoda, że u nas się o tym nie mówi i bagatelizuje ten problem.

Galeria z manifestacji

Relacja z TV Zachód

3 thoughts on “Manifestacja w Brukseli

  1. Fajna akcja która mam nadzieje przyniesie wymierne korzyści dla mieszkańców Szczecinka. Terra idziecie do przodu i chwała Wam za to. Pozdrawiam serdecznie Wasz dozgonny sympatyk.


    Zgłoś ten komentarz

  2. W myśl powiedzenia „kropla drąży skałę „, niedługo u nas pęknie tarcza ochronna nad fabryką chmur i wszyscy ,którzy przyczyniają się do zatruwania środowiska , poniosą zasłużoną karę .


    Zgłoś ten komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.