Manifestacja w Brukseli

Składamy serdeczne podziękowania dla Pana Europosła Marka Gróbarczyka oraz jego współpracownikom za pomoc w zorganizowaniu manifestacji w Brukseli. Składamy również gorące podziękowania tym wszystkim, którzy wsparli nasze działania oraz uczestnikom pikiety.

W dniu 1-go grudnia 2011 roku przed Parlamentem Europejskim w Brukseli odbyła się manifestacja mieszkańców Szczecinka, Żar i Mielca. Bagatelizowanie problemów związanych z zanieczyszczeniem środowiska przez urzędników wszystkich szczebli w Polsce doprowadziło do tego, że dziś szukamy pomocy w Parlamencie Europejskim. Jak każdy obywatel naszego kraju oraz Unii Europejskiej do której przecież należymy, mamy prawo do życia w czystym i zdrowym środowisku. Niestety w imię partykularnych interesów, a już na pewno nie interesów mieszkańców – pozbawiono nas tego prawa. Jesteśmy zdeterminowani, aby do końca walczyć o czyste i zdrowe powietrze w naszych miastach, o czyste powietrze dla nas i dla naszych dzieci!

 W manifestacji brało udział ponad 100 osób, wznoszone były hasła w języku polskim, angielskim i niemieckim. Pikieta cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Brukseli oraz Europosłów Parlamentu Europejskiego. Poważny dialog wywiązał się między Europosłem Markiem Gróbarczykiem z Prawa i Sprawiedliwości, Bogusławem Sonikiem z Platformy Obywatelskiej oraz Bogusławem Liberadzkim z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Eurodeputowani zainteresowali się problemem, zadeklarowali nam pomoc i wsparcie. W trakcie manifestacji wręczony został list do Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Pana Jerzego Buzka w którym przedstawiony został poziom zanieczyszczenia powietrza w oparciu o pomiary WIOŚ a także oczekiwania mieszkańców. Niestety nie uzyskaliśmy pozwolenia na symboliczne spalenie kawałków płyt wiórowych (zawierających kleje), gdyż jest to zabronione na terenie Brukseli. Jak nas poinformowano spalać je można w urządzeniach spełniających standardy dla tego typu odpadów, ponieważ produkty spalania są niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi. Szkoda, że u nas się o tym nie mówi i bagatelizuje ten problem.

Galeria z manifestacji

[nggallery id=30]

Relacja z TV Zachód

3 odpowiedzi do “Manifestacja w Brukseli”

  1. Fajna akcja która mam nadzieje przyniesie wymierne korzyści dla mieszkańców Szczecinka. Terra idziecie do przodu i chwała Wam za to. Pozdrawiam serdecznie Wasz dozgonny sympatyk.

  2. W myśl powiedzenia „kropla drąży skałę „, niedługo u nas pęknie tarcza ochronna nad fabryką chmur i wszyscy ,którzy przyczyniają się do zatruwania środowiska , poniosą zasłużoną karę .

  3. Jeśli unia nam w czymkolwiek pomoże to w osiągnięciu wyższego stopnia biurokracji i wyższego poziomu zadłużenia. Unia jest dobra, ale dla Niemiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.