Manifestacja przed Ratuszem w samym sercu Szczecinka – 7 lipca 2012 rok

W samo południe rozpoczęła się manifestacja, w pełnym słońcu w upalny dzień, który bardziej zachęcał od odpoczynku niż pikietowaniu przed Ratuszem. Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne podziękowania, oraz tym , którzy z różnych przyczyn nie mogli być z nami ale wspierali nas mentalnie. Żar spływający z nieba zmusił do poszukiwania cienia by choć na chwilę odpocząć od upału , bardziej wytrwali pozostali na placu boju aż do końca w strugach gorących promieni słonecznych. Podczas manifestacji został odczytani List otwarty do Ministra Zdrowia i Ministra Środowiska, pod którym podpisało się 485 mieszkańców naszego miasta. Niebawem pismo zostanie przesłane do Komisji petycji PE w Brukseli , Ministra Zdrowia , Ministra Środowiska i innych urzędników . Jeśli nasze działania nie przyniosą w najbliższym czasie efekty , pikietować będziemy pod gabinetem Ministra Zdrowia i Ministra Środowiska. W związku ze zwiększoną umieralnością na choroby nowotworowe oskrzeli i płuc mieszkańców naszego powiatumamy statystycznie o około 40% większe zagrożenie życia w odniesieniu do Polski. Najważniejszą sprawą w chwili obecnej, jest powołanie zespołu d/s oceny umieralności z powodu chorób nowotworowych mieszkańców powiatu szczecineckiego. Istotne, aby w skład tego zespołu weszli odpowiedni specjaliści z Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Środowiska oraz przedstawiciele Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, a także Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej- Curie. Jako mieszkańcy Szczecinka żądamy powołania zespołu ekspertów i przeprowadzenia niezbędnych badań. Powołanie takiego niezależnego zespołu i przeprowadzenie badań jednoznacznie wyjaśniłoby nam czy możemy czuć się bezpiecznie. Na pewno nie zrobią tego zapewnienia i tłumaczenia polityków, które nasiliły się w ostatnim czasie.

[nggallery id=31]Dziękujemy

Zarząd SIS TERRA

Media o manifestacji

Filmik z wiadomości TVP Szczecin – Kronika

[youtube w59Yn6KMdYE]

[button link=”http://temat.net/aktualnosci/11992/Protest-mieszkancow-pod-ratuszem”]Temat Szczecinecki o Manifestacji[/button]

Informacje z TV Zachód

[vimeo 45468696]

7 odpowiedzi do “Manifestacja przed Ratuszem w samym sercu Szczecinka – 7 lipca 2012 rok”

 1. To skandal że rządzący naszym miastem i krajem dla koralików gotowi są zgotować mieszkańcom taki los. Wierzę w to, że niedługo pęknie ten zakłamany układ i będziemy mogli odetchnąć czystym powietrzem. Wiem, że Terra nigdy się nie podda i to jest nasza nadzieja.

 2. Szkoda , że tylko Pan Poseł Hoc w tej sprawie jest oparciem dla mieszkańców Szczecinka. Pozostali mają klapki na oczach i udają , że świeci słońce i jest OK.

 3. Widzicie frustraci – to wy jesteście wy terraryści jesteście wszystkiemu winni!! Wystarczy poczytać właściwego bloga. Nie ważne że śmierdzi, że ludzie umierają, chorują ! To wam odebrało rozum i jesteście wszystkiemu winni. Winni są ci którzy o tym mówią, a nie tych co zanieczyszczają – taka jest logika władz!
  To że przez prawie 10 lat (słownie dziesięć lat!!) przy właściwie władzy absolutnej, marnując setki milionów złotych do dyspozycji na inwestycje których w przygniatającej większości były firmy zewnątrz nie udało się stworzyć praktycznie żadnego nowego miejsca pracy to wszystko wina terrarystów!!
  Prezes organizacji turystycznej w niedzielę lata z kilkuset litrami chemii, zatrzymują człowieka w łódce – ale to nic, to wy jesteście wszystkiemu winni!!!
  Prawdziwy daglaszenko-grad

 4. Dlaczego w Szczecinku nie ma turystów? Wg burmistrza przyczyną jest pogoda – co świadczy o jego mizernej wiedzy w temacie turystyki i gastronomi. Chodzi o to, że jeżeli pogoda nie dopisuje to właśnie wtedy jest wielka szansa dla Szczecinka, bo gdy pogoda jest, każdy zdroworozsądkowy człowiek wybierze na odpoczynek morze zamiast naszego miasta.
  No ale wszystkowiedzący wie przecież lepiej

 5. Irak miał swojego człowieka który był nazywany „chemiczny Ali”
  A my mamy „chemicznego misztaka”

 6. Wszędzie naokoło straszą nas kryzysem, koniec z zieloną wyspą. Ja się pytam jaki kryzys? Zobaczcie na majątki rządzących naszym miastem.
  Zamiast kierować się standardami zachodnimi to my idziemy w kierunku Federacji Rosyjskiej – tylko patrzeć jak na jednej z przyszłych sesji Rady Miejskiej burmistrz ogłosi się oligarchom!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.