W lipcu burmistrz podpisał 34 porozumienie z firmą Kronospan

Oczywiście to żart. Było to na razie trzecie porozumienie, ale czy to ma jakiekolwiek znaczenie? Kronospan w tym porozumieniu zobowiązał się do czegoś co już wcześniej po pierwszym porozumieniu niby wykonał z naciskiem „na niby”. Burmistrz to odtrąbił jako sukces, a jak jest każdy widzi i czuje. Za to ,co Kronospan „niby zrobi”, to miasto już na serio zapłaci, między innymi za kolektor deszczowy, parking dla samochodów na ok. 400 miejsc postojowych i jakby jeszcze tego było mało wybudujemy im bocznicę kolejową. W sumie to jakieś kilkanaście mln zł z budżetu miasta.

To jeszcze nie koniec korzyści dla firmy, gdyż pod przykrywką porozumień wybudowana została spalarnia tzw. generator gorącego powietrza, dzięki której wzrosła ilość spalanych odpadów z klejem na terenie miasta i firma zaoszczędziła na gazie (już nie pobiera z Wierzchowa).

Słowem po raz kolejny Ratusz chce i to solidnie „przetrzepać” nasze kieszenie, co do smrodu i uciążliwości to elektrofiltr nie pomoże, gdyż zatrzymuje tylko zanieczyszczenia pyłowe. Rozwiązanie jest – firma musi wybudować instalacje oczyszczające gazy odlotowe takie jak właściciel ma w swoich zakładach w Salzburgu.

Zdrowie nasze i naszych dzieci jest bezcenne, bulwersuje fakt, że nie rozumie tego burmistrz onkolog.

Zarząd SIS TERRA

3 odpowiedzi do “W lipcu burmistrz podpisał 34 porozumienie z firmą Kronospan”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.