Kronospan w Sądzie

W Sądzie Rejonowym w Szczecinku w piątek 22 lutego 2013 roku, odbyła się kolejna rozprawa wytoczona przez siedmiu mieszkańców Szczecinka przeciwko firmie Kronospan. Mieszkańcy domagają się zaniechania imisji uciążliwych odorów, szkodliwych pyłów i innych substancji z instalacji Kronospanu, które powodują ograniczenia w swobodzie korzystania z nieruchomości powodów. Na rozprawie była przedstawiona opinia biegłych, którą na zlecenie Sądu sporządził zespół naukowców Zakładu Toksykologii Środowiska Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Przedłożona Sądowi opinia jednoznacznie potwierdza, że na nieruchomości powodów położonych przy ulicy Piłsudskiego, Poznańskiej i Warszawskiej przedostają się pyły pochodzące z Kronospanu. Opinia potwierdza w zasadzie to co w Szczecinku od lat wiedzą wszyscy, a w szczególności dzieci z przedszkoli i szkół mieszczących się w pobliżu firmy. Termin następnej i ostatniej już rozprawy został wyznaczony na dzień 11 kwietnia 2013 roku o godz. 11:00.

[nggallery id=36]

5 odpowiedzi do “Kronospan w Sądzie”

  1. Jest w końcu opinia niezależnych naukowców, która obala propagandę znaną od lat „my emitujemy parę wodną”. W końcu jest namacalny dowód, w postaci ekspertyzy, że firma zarzuca nas pyłami, które pochodzą z ich kominów.

  2. Stała praca pomimo szkalowania przez urzędników publicznych zaczyna przynosić efekty dlatego też w programie samorządowym burmistrz zachowywał się jakby rozwolnienia dostał. Nawał sponsorowanych „produktów” krono są tego tylko potwierdzeniem. 13 będzie pechowa dla tego olbrzymiego smroda.

  3. BRAWA DLA SIEDMIU WSPANIAŁYCH MIESZKAŃCÓW SZCZECINKA!!! Dawid pokona śmierdzącego i pylącego goliata oraz tryskającego jadem nienawiści burmistrza, znanego specjalisty od kurzajek.

  4. Burmistrz w programie samorządowym zachowuje się jakby tracił grunt pod nogami. Fakt, że jego porozumienia w momencie, kiedy unieważnił minister pozwolenia dla Krono nadają się tylko do kosza i ośmieszają burmistrza. Jego wypowiedź odnośnie ministra Korolca szokuje, widać jest dostatecznie zmotywowany przez firmę aby wygadywać takie głupoty i być ich rzecznikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.