Kronospan przegrał w sądzie z mieszkańcami – egzekucja wyroku.

W dniu 12 lutego 2015r.(czwartek) o godz. 10:30 w Sądzie Rejonowym w Szczecinku przy ul. Jasnej 3 odbędzie się rozprawa sądowa w sprawie egzekucji wyroku, w którym 6-ciu mieszkańców Szczecinka wygrało z Kronospanem .
Przypomnijmy – Kronospan przegrał w sądzie z mieszkańcami. Sąd okręgowy w Koszalinie w dniu 5-go marca 2014r. utrzymał w mocy wyrok Sądu szczecineckiego, który w całości uwzględnił powództwo sześciu osób i nakazał zaniechanie Kronospanowi immisji odorów i pyłów na ich nieruchomości. Wyrok jest prawomocny. Po wygranej sprawie reprezentujący mieszkańców Mecenas Filip Sztukiel wystosował do Kronospanu pismo, aby w ciągu miesiąca firma przedstawiła plan działań, które doprowadzą do zmniejszenia uciążliwości zakładu. W odpowiedzi można było przeczytać, że zakład działa zgodnie z uzyskanymi pozwoleniami , nie ma sobie nic do zarzucenia a więc sąd pewnie się pomylił. W tej sytuacji mieszkańcy przystąpili do egzekucji wyroku. Odbyło się kilka posiedzeń sądu i w dniu 12 lutego zbliżamy się do finału tej sprawy.
Jest to decydujący krok w kierunku zmuszenia Kronospanu do prowadzenia działalności z poszanowaniem prawa i mieszkańców, co przejawiałoby się chociażby w zainstalowaniu urządzeń oczyszczających gazy odlotowe i zakazem spalania w piecach na biomasę odpadów i pyłów z płyt wiórowych. Tak jak ma to miejsce w podobnych zakładach w krajach cywilizowanych.
Informowaliśmy już wcześniej o rozpoczęciu przygotowań do pozwu zbiorowego. Nie zdążyliśmy jeszcze dotrzeć do wszystkich mieszkańców którzy wyrazili chęć uczestnictwa w nim, za co przepraszamy. Obiecujemy w najbliższym czasie skontaktować się z tymi osobami .
Zwracamy się do wszystkich mieszkańców Szczecinka i okolic z apelem – w sytuacjach zadymienia i pylenia prosimy dzwonić na całodobowy tel. alarmowy -091 430 33 42. Każde zgłoszenie przybliża nas do rozwiązania problemu.

Zarząd SIS TERRA

2 odpowiedzi do “Kronospan przegrał w sądzie z mieszkańcami – egzekucja wyroku.”

  1. Gratuluje Szczecinkowi zdeterminowanych ludzi,ktorzy i z takiego wielkoluda
    wyegzekwują przestrzeganie prawa!! Szkoda ,ze w moim mieście Żary brak jest takiego obywatelskiego ruchu oddolnego. Probuja mieszkańcy najbardziej narażeni na smrod,ryzyko raka itp, natomiast inni -mieszkający kawałek dalej od współczwesnego krematorium mowią po prostu ” a mnie tam nie smierdzi”! Tylko w zorganzowanej grupie i determinacji jest siła,ktora może zmusić tą i podobne firmy do respektowania prawa!

  2. Proszę o czyste powietrze w okresie wiosenno zimowym i jesiennym w okolicach osiedla Zachód w szczególności wschodnich i północnych wiatrów !!!!!!!!

    PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.