Kronospan przegrał w sądzie z mieszkańcami Szczecinka !!!

Prawda zwyciężyła – Kronospan przegrał. Sąd okręgowy w Koszalinie w dniu 5-go marca 2014r. utrzymał w mocy wyrok Sądu szczecineckiego, który w całości uwzględnił powództwo sześciu osób i nakazał zaniechanie Kronospanowi immisji odorów i pyłów drewna na ich nieruchomości. Wyrok jest prawomocny. Jest to decydujący krok w kierunku zmuszenia Kronospanu do prowadzenia działalności z poszanowaniem mieszkańców, co przejawiałoby się chociażby w zainstalowaniu urządzeń oczyszczających gazy odlotowe i zakazem spalania w piecach na biomasę odpadów i pyłów z płyt wiórowych.  Kronospan jest jednym z największych na świecie zakładów zajmujących się produkcją płyt drewnopochodnych. Jego działalność nie jest jednak obojętna dla otoczenia. Szczególnie widoczne to jest w Szczecinku, gdzie swoistym „produktem ubocznym” ich działalności są olbrzymie ilości gazów i pyłów uwalnianych do atmosfery. Ich immisja i negatywny wpływ dotyczy w przypadku Szczecinka blisko 40.000 osób. Do chwili obecnej brak było ostatecznego orzeczenia potwierdzającego negatywny wpływ fabryki na otoczenie. Obecnie gazy te bez żadnych przeszkód wydostają są poza teren fabryki i trafiają do naszych płuc.
Mieszkańców Szczecinka reprezentował Adwokat Filip Sztukiel. Dziękujemy Panu Mecenasowi  za skuteczną i fachową obronę mieszkańców Szczecinka i zwycięstwo !!! Dziękujemy za odwagę i determinację  naszej wspaniałej szóstce mieszkańców, którzy pozwali Kronospan,  a Sądowi za sprawiedliwy wyrok !!!
W poniedziałek 10 marca 2014r. odbędzie się konferencja prasowa zwołana w tej sprawie,  na której dowiemy się więcej szczegółów sprawy.

[vimeo 88298123]

foto: GK24.pl

9 odpowiedzi do “Kronospan przegrał w sądzie z mieszkańcami Szczecinka !!!”

 1. Brawo panie mecenasie, brawo mieszkańcy:) 🙂 🙂
  Kronospan łamie prawo przy wsparciu marszałka i urzędujących jeszcze burmistrza i starosty. Nie damy się truć!!!!!

 2. Wszystkim Panią z Terry które mają większe jaja niż nie jeden łysy (z powodu braku hormonu męskości) oszołom, w Dniu Kobiet życzę Wszystkiego Najlepszego.

 3. WIELKIE GRATULACJE, WIELKA RADOŚĆ 🙂 !!!!!
  Mam nadzieję na lepsze jutro i odzyskuję wiarę w polskie sądy.
  Oby tak dalej, do przodu i do skutku, aż Szczecinek stanie się czystym miastem, do którego będzie można zaprosić turystów.
  DZIĘKUJĘ WAM TERRA !!!

 4. Teraz władza jest osr..a-„sytuacja jest patowa”, gdyż za free nie przyklepywali wszystkiego kombinatowi. Chcąc narzucić kombinatowi założenie drogich instalacji mogą ujrzeć światło dzienne niezwykle ciekawe materiały.
  WŁADZA SAMA ZAPĘDZIŁA SIĘ, POPRZEZ SWOJĄ ZACHŁANNOŚĆ, W KOZI RÓG!!!
  KOMBINAT PŁACIŁ, KOMBINAT WYMAGA!!!
  P.S. Na pewno jeden już nie odpowie za zaistniały stan rzeczy – to niejaki Husejko.

 5. Serdecznie witam. Czy ktoś z osób które pozwały Kronospan zechciałby udzielić wskazówek jak dobrać się do firmy Kronowood/Melnox/Kronospan (już się pogubiłem bo zmieniają sobie nazwy) w Mielcu?

  Jeśli nikt z tych osób nie czyta tych komentarzy to czy ktokolwiek z komentujących jest mi w stanie pomóc skontaktować się z tymi ludźmi? lub z Panem Filipem Sztukiem (adwokat) który reprezentował pozywających?

  Byłbym dozgonnie wdzięczny za jakiekolwiek informacje na maila chrupciopl@gmail.com

  1. Pan Filip Sztukiel Kancelaria Adwokacka

   Ulica nr: Ogrodowa 6
   Kod pocztowy: 78-400
   Osoba kontakt.: Filip Sztukiel
   Tel.:
   943723441
   Tel. kom.:
   664499431
   Faks: 943723441
   Zatrudnionych: 1-4
   NIP: 6731585171

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.