Kontrola WIOŚ w Kronospanie po telefonach mieszkańców

Kontrola WIOŚ w Kronospanie po telefonach mieszkańców

WIOŚ Szczecin przeprowadził na terenie firmy Kronospan kontrolę (interwencyjną). Oględziny wykonane 3 i 4 października wykazały, że część gazów i pyłów z kominów Kronospanu opadała na teren zabudowy miasta. W dniu 4 października 2013r. w rejonie ulic Sikorskiego, Warszawskiej, Wiśniowej, Dworcowej, Chełmińskiej i Zana widoczne było zadymienie i wyczuwalny charakterystyczny odór. W tym dniu stacja pomiarowa zarejestrowała przekroczenie średniodobowej zawartości rakotwórczego pyłu PM10. W ramach kontroli interwencyjnej stwierdzono, że niemal we wszystkich emitorach firmy na których przeprowadzono pomiary, pomierzona prędkość przepływu gazów oraz temperatura spalin były znacznie niższe od przyjętych obliczeń w Studium Ochrony Powietrza!!!

Emisja spalin o niższej temperaturze i z niższą prędkością mogła być według WIOŚ przyczyną uciążliwości zgłaszanych przez mieszkańców. WIOŚ nie wspomniał już o tym, że na terenie firmy nie ma instalacji do oczyszczania gazów odlotowych!!!

Ponadto w wyniku kontroli okazało się, że firma do dnia dzisiejszego nie wybudowała rurociągów transportu pneumatycznego granulatu , oraz montażu szczelnych silosów magazynowych co skutkuje emisją pyłu na teren miasta. Przypomnijmy, że był to jeden z punktów sławetnego (nie)porozumienia podpisanego przez burmistrza z firmą Kronospan , termin realizacji – 31 maja 2011r. Mamy już koniec 2013r., a sprawa dalej nie jest załatwiona(?!)

Oczywiście w międzyczasie złotousty burmistrz już wszem ogłosił, że firma wywiązała się ze wszystkich ustaleń (nie)porozumienia (?!). Było to również zapisane w Programie Ochrony Powietrza dla Powiatu Szczecineckiego w zakresie pyłu PM10, termin realizacji wyznaczono na 2012r.

I co? I nic.

Kontrola WIOŚ wykazała również, że w piecach na biomasę typu Borman, w których firma spala na podstawie decyzji wydanych przez marszałka między innymi odpady z płyt wiórowych zawierających kleje!!! spalane są też…..kawałki tworzyw sztucznych!!! i innych materiałów, które nie mogą być spalane w piecach na biomasę!!!.

No cóż, może za chwilę dowiemy się, że spalane w piecach na biomasę sztuczne tworzywa podrzuciła ta wstrętna Terra .

6 odpowiedzi do “Kontrola WIOŚ w Kronospanie po telefonach mieszkańców”

  1. W normalnym praworządnym kraju w ciągu 5 minut zamkneliby truciciela i wszystkich skorumpowanych urzędników. Co sie dzieje z naszym krajem? Co się dzieje w Szczecinku. Ile jeszcze cierpień i istnień ludzkich potrzeba aby austriak (z wąsikiem czy też bez ) i służący mu za koraliki urzędasy, nachapali się mamony naznaczonej ludzką tragedią.

  2. Ciekawe za ile geblewicz poszedł. Przypomnę, że stawka u karapyty , marszałka podkarpacia, zaczynała się od 1500.
    Słuchaj geblewicz – daję ci 5 patyków żebyś respektował prawo, wykonywał to co należy do twoich obowiązków – pasuje?
    P.S. Obiecuję, że moi znajomi również coś dorzucą.

  3. Мы в Уфе тоже продолжаем борьбу, нас пытаются убедить, что Kronospan – это маленький деревообрабатывающий заводик, очень экологически чистый

  4. Не сдавайтесь !!!!! Это ваша земля, Ваше здоровье и жизнь.
    Мы хотим выиграть. Вместе мы победим.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.