Konferencja 31.01.2014

W piątek 31 stycznia odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli Pan mecenas Filip Sztukiel oraz Prezes Stowarzyszenia Pani dr Joanna Pawłowicz. Tematem konferencji była między innymi kolejna wygrana Stowarzyszenia , tym razem przed Naczelnym Sądem Administracyjnym w Warszawie.Przypomnijmy, już prawie cztery lata temu, Stowarzyszenie złożyło do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska wniosek o wstrzymanie użytkowania niektórych instalacji firmy Kronospan w związku z faktem, iż naszym zdaniem funkcjonują one bez wymaganego pozwolenia zintegrowanego. Jak wyjaśnił mecenas Filip Sztukiel, w tamtym czasie Wojewódzki Inspektor Ochrony środowiska nie zainteresował się sprawą, odwołaliśmy się więc do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, który podtrzymał postanowienie Inspektora Wojewódzkiego. Stowarzyszenie Terra nie złożyło broni, ale skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, którą sąd oddalił. Nie pozostało nam nic innego jak odwołać się do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie i……tak też się stało. Naczelny Sąd po rozpatrzeniu sprawy, w piątek 24 stycznia 2014r., przyznał rację Stowarzyszeniu i został uchylony wcześniejszy wyrok WSA oraz postanowienia Głównego Inspektora Ochrony Środowiska i WIOŚ.

Podsumowując, Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska będzie musiał wszcząć postępowanie, którego przez ponad 3 lata domagało się Stowarzyszenie Terra. Jak to podsumował Pan mecenas, straciliśmy 3 lata przed sądami walcząc o to co w naszej ocenie jest oczywiste.

Podczas konferencji poruszono również temat raportu Federalnego Urzędu ds. Środowiska Republiki Austrii, który dotyczy przemysłu płyt wiórowych w tym kraju. Do tego tematu wrócimy za kilka dni.

Składamy Serdeczne Podziękowania Panu mecenasowi Filipowi Sztukiel za skuteczne działania prawne w walce o czyste powietrze dla naszego miasta.

Na konferencję zaproszone zostały wszystkie lokalne media, tym które przybyły -TV Zachód, Głos Koszaliński, portal iszczecinek, radio Koszalin dziękujemy za przekazanie informacji mieszkańcom naszego miasta .

Zarząd SIS TERRA

[vimeo 85593558]

5 odpowiedzi do “Konferencja 31.01.2014”

  1. NIE STRUMIEŃ DRĄŻY SKAŁĘ, LECZ KROPLA SPADAJĄCA POMAŁU.

    P.S. temat i gawex mają tyle wspólnego z mediami co zwykły bełt z francuskim Bordeaux.

  2. Dobrze że ciągle do przodu. Wczoraj śmierdziało z fabryki smrodu jakimś nowym smrodem jakby palonymi włosami czy jakoś tak, czy to możliwe że już uruchomili tą spalarnie i dlatego tak śmierdzi?

  3. To nierówna walka z mafijnym układem, skończy się , jednak im szybciej tym lepiej będzie dla mieszkańców. Mecenas Sztukiel w szczytowej formie idzie jak burza. Burmistrz i Krono mają problem.

  4. Z gadzinówek już nie korzystam. Z gawexu zrezygnowałem, tematu nie kupuję. Została jeszcze wymiana burmistrza i zakład specjalnej troski będzie musiał zastosować taką samą technologię jak w Salzburgu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.