Kolejny protest Mieszkańców Ufy

Kolejny protest Mieszkańców Ufy.

W sobotę 12.04.14r. w dzielnicy Szaksza w Ufie, po raz kolejny przeszła demonstracja przeciwko budowie fabryki Kronospan na rosyjskich ziemiach.

Grupa „Antykronospan”, zrzeszająca przeciwników austriackiego koncernu, współpracuje z wieloma organizacjami, w różnych państwach, w których ta potężna firma produkuje płyty wiórowe.

Na podstawie wiadomości, które zostały pozyskane, Rosjanie bardzo dobrze wiedzą, jakie zagrożenie dla ich środowiska naturalnego niesie ze sobą posadowienie tego zakładu na ich terenie i za wszelką cenę nie chcą do tego dopuścić.

„ Kronospan nie cieszy się najlepszą opinią w świecie, jeśli chodzi o działania proekologiczne. Firma ta znana jest z tego, że najpierw buduje, a później dopiero występuje o pozwolenie na budowę. Jesteśmy przeciwni jakiejkolwiek nielegalnej budowie zakładów przemysłowych w kraju”– mówią rosyjscy działacze.

„ Chcemy tu zdrowo żyć i rodzić zdrowe dzieci. Nie pozwolimy truć naszej wody, powietrza i gleby. Niech Kronospan buduje swoje fabryki w Austrii. Budowa tego zakładu będzie pogwałceniem naszych praw”– mówią mieszkańcy Ufy.

W tej sprawie działacze grupy „Antykronospan” pod przewodnictwem Pawła Ksenofontowa, zwrócili się z zapytaniem do Prezydenta Rosji, „jak długo jeszcze będzie pozwalał na to, aby władze ignorowały argumenty ludzi i nie kierowały się ich dobrem” ?

Mamy nadzieję, że Mieszkańcy Szczecinka, Mielca i Żar wyciągną właściwe wnioski z tej demonstracji i zrozumieją, że to fabryka jest u nas gościem i musi szanować nasze prawa.

Życzymy Rosjanom wygranej w walce o czyste środowisko, o zdrową przyszłość ich rodzin i następnych pokoleń.

[youtube g0jjXfNYfE4]

5 odpowiedzi do “Kolejny protest Mieszkańców Ufy”

  1. Tak jak powiedział Pan Profesor Piecuch, najpierw budują, ą później występują o pozwolenie na budowę. Niedawno dostali nagrodę Super Mocarza Gospodarczego od Starosty, to było do przewidzenia. Trzeba poprawiać swój wizerunek, może ktoś się na to złapie, ale nie ja.

    1. Существует много поблагодарить, мы желаем Bам победы 🙂

  2. Trzymam kciuki aby Rosjanom się udało i w ich sąsiedztwie nie usadowił się ten szkodliwy pasożyt. Nam też się uda, nie damy się truć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.