Jakie porozumienie, taki papier.

Obchody II rocznicy podpisania sławetnego porozumienia przez dwóch dżentelmenów.

– Wczoraj minęła druga rocznica podpisania sławetnego porozumienia dwóch dżentelmenów. Porozumienia, dzięki któremu problemy Szczecinka miały się rozwiać jak para wodna znad kominów Kronospanu przy silnym wietrze. No, niestety, jak jest, widzimy, a raczej czujemy. Dlatego postanowiliśmy uświetnić tę rocznicę wręczeniem kolejnych prezentów dla tych dwóch dżentelmenów, którzy podpisali takie wspaniałe porozumienie. Wprawdzie pan burmistrz w swej skromności nie odebrał zeszłorocznego prezentu, wspaniałego wina Mustak Beaujolais , przepraszam „bo leże” i ono cały czas u nas leży do odebrania.

– W dawnych czasach wielcy tego świata spisywali swoje myśli na zwojach pergaminu Zastanawialiśmy się długo, na czym można spisać to słynne porozumienie dwóch dżentelmenów. No i spisaliśmy je na zwojach papieru toaletowego. Papier toaletowy i to porozumienie tych dwóch dżentelmenów idealnie do siebie pasują. Jedno i drugie nadaje się do tego samego.

– Co tu dużo mówić, wyjątkowe porozumienie, więc wyjątkowy papier. My ze swojej strony wysłaliśmy wczoraj do zainteresowanych panów paczki. Otrzymają je prawdopodobnie już dzisiaj. Do paczek tych włożyliśmy sławetne porozumienie dwóch dżentelmenów na tym wspaniałym papierze. Dołożyliśmy do tego nową zmiotkę, gdyż uważamy, że mieszkańcy naszego miasta mają bardzo dużo problemów, a tutaj zamiata się te problemy pod dywan, więc uważamy, że ta stara zmiotka na pewno już się zużyła. Do tego zestawu proponujemy szare mydło, żeby te problemy zamiecione pod dywan doskonale się rozmydlały. No i jeszcze najważniejsza rzecz – czyste rolki. Burmistrz już nas straszy w programach samorządowych, że być może podpisze następne porozumienie, więc aby miał zapas papieru i było na czym pisać.

– Naszą obecnością przypominamy panu burmistrzowi, jakim jest dżentelmenem. Pierwsza koncepcja była taka, aby wydrukować to na papierze białym, solidniejszym. Niestety, to porozumienie jest jak ten papier toaletowy, takie słabiutkie. To porozumienie jest wyjątkowe, czuć je nosem. Innego podobnego porozumienia nie ma na całym świecie.

– Przez cały rok będziemy rozdawali te zwoje, tak aby te porozumienie trafiło pod strzechy, aby wszyscy mogli się z nim zapoznać. Burmistrz ostatnio bardzo narzeka, że miasto nie ma pieniędzy, bo wiadomo, trzeba spłacać kredyty, trzeba utrzymywać SZLOT, trzeba utrzymywać inne dziwaczne pomysły. Ostatnio na spotkaniu burmistrz mówił, że oszczędzać trzeba na wszystkim, nawet na papierze toaletowym.  Dlatego mamy propozycję, papier toaletowy możemy gratis dostarczać do Ratusza i wszystkich podległych mu jednostek.

[nggallery id=33]

Foto źródło: Dziękujemy Tematowi Szczecineckiemu za udostępnienie fotek. 

Informacje ze strony iSzczecinek

Informacje ze strony Temat

2 odpowiedzi do “Jakie porozumienie, taki papier.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.