Godzina dla Ziemi 2013

Jak co roku zachęcamy do przyłączenia się do akcji godzina dla Ziemi. Miliony ludzi na całym świecie gaszą światło w symbolicznym geście dla ziemi.

W SOBOTĘ 23 MARCA O 20:30 ZGAŚ ŚWIATŁO I WŁĄCZ SIĘ DO ZMIAN.

W czasie Godziny dla Ziemi WWF zachęcamy do gaszenia światła oraz do podejmowania zobowiązań, które nie wymagają od nas wielkich wyrzeczeń. – Godzina dla Ziemi WWF to jedyna cykliczna i masowa akcja, która zwraca uwagę milionów ludzi na świecie na to, że ochrona środowiska to przede wszystkim zmiana naszych codziennych nawyków i przyzwyczajeń, gdyż to właśnie one mają kluczowa znaczenie dla stanu środowiska.

Co możemy zrobić, aby pomóc Ziemi? Gaśmy zbędne światło, wymieńmy zwykłe żarówki na energooszczędne świetlówki i wyłączajmy urządzenia elektryczne, których nie używamy. Segregujmy śmieci, przesiadajmy się do komunikacji miejskiej i na rower, oszczędzajmy wodę. Lista naszych postanowień może być znacznie dłuższa (więcej można znaleźć na naszej stronie). Te małe kroki, jeśli podejmowane na co dzień, pomogą chronić Ziemię. Do tego, aby zmieniać nasze codzienne zachowania fundacja apeluje w ramach Godziny dla Ziemi WWF.

Więcej informacji na stronie: http://www.godzinadlaziemi.pl/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.