Godzina dla Ziemi

Już w najbliższą sobotę, w ramach akcji Godzina dla Ziemi zainicjowanej przez organizację ekologiczną WWF, zgaśnie światło w milionach domów oraz oświetlenie najbardziej znanych budynków na całym świecie. W sobotę, 31 marca o godz. 20.30 pogrążą się w ciemności na jedną godzinę Wieża Eiffel w Paryżu, Empire State Building w Nowym Jorku, najwyższy budynek na świecie Burj Khalifa w Dubaju, Krzywa Wieża w Pizie oraz tysiące innych obiektów w Polsce i na świecie. Symboliczny gest wyłączenia światła przypomni po raz kolejny o tym, że wszyscy powinniśmy się troszczyć o środowisko naturalne, a ochrona przyrody zaczyna się w naszych domach i w naszym codziennym życiu.

W czasie Godziny dla Ziemi WWF zachęcamy do gaszenia światła oraz do podejmowania zobowiązań, które nie wymagają od nas wielkich wyrzeczeń – mówi Małgorzata Kosowska z WWF. – Godzina dla Ziemi WWF to jedyna cykliczna i masowa akcja, która zwraca uwagę milionów ludzi na świecie na to, że ochrona środowiska to przede wszystkim zmiana naszych codziennych nawyków i przyzwyczajeń, gdyż to właśnie one mają kluczowa znaczenie dla stanu środowiska.

Co możemy zrobić, aby pomóc Ziemi? Gaśmy zbędne światło, wymieńmy zwykłe żarówki na energooszczędne świetlówki i wyłączajmy urządzenia elektryczne, których nie używamy. Segregujmy śmieci, przesiadajmy się do komunikacji miejskiej i na rower, oszczędzajmy wodę. Lista naszych postanowień może być znacznie dłuższa (więcej można znaleźć na naszej stronie). Te małe kroki, jeśli podejmowane na co dzień, pomogą chronić Ziemię. Do tego, aby zmieniać nasze codzienne zachowania fundacja apeluje w ramach Godziny dla Ziemi WWF.

W tym roku w ramach Godziny dla Ziemi WWF światła zgasną w setkach milionów domów na całym świecie, tysiącach obiektów na wszystkich kontynentach, i we wszystkich polskich województwach. Oficjalnie do akcji przyłączyła się rekordowa liczba polskich miast – aż 44. W ciemnościach pogrążą się najsłynniejsze budynki i obiekty architektoniczne w naszym kraju, w tym: Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski, Teatr Wielki, mur Starego Miasta i warszawskie mosty, Sukiennice i Kopiec Kościuszki w Krakowie i Spodek w Katowicach, kancelaria Prezesa Rady Ministrów, oraz cztery ministerstwa: Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.