Galeria główna

Galeria główna

Warsztaty dla lokalnych liderów – Kraków 20.10.12.

Dnia 20.10.2012 członkowie Zarządu SIS TERRA Krzysztof Sobczyk i Jacek Pawłowicz uczestniczyli w warsztatach dla społeczników i liderów lokalnych społeczności, które odbyły się w Krakowie.

Obchody II rocznicy podpisania sławetnego porozumienia.

Stowarzyszenie Terra w II rocznicę podpisania porozumienia pomiędzy burmistrzem, a Kronospanem w sprawie ograniczenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Przypominając to wydarzenie, spisaliśmy treść porozumienia na papierze toaletowym i rozdawaliśmy go mieszkańcom. W ten sposób chcieliśmy zamanifestować, do czego może przydać się to porozumienie.

Pyły

To efekty już po pierwszym porozumieniu, smrodu nie da rady sfotografować.

Debata 31.01.2013

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych TERRA zorganizowało 31 stycznia 2013 roku debatę na temat planowanej budowy spalarni zwanej generatorem gorącego powietrza. Zaproszony gość Pan inż. Władysław Reichelt były pracownik Politechniki Poznańskiej , w swoim wystąpieniu odniósł się do planowanej inwestycji firmy Kronospan oraz przedstawił nowoczesne technologie termicznej utylizacji odpadów. Prezes SIS TERRA dr Joanna Pawłowicz wyjaśniła dlaczego pyły ze szlifowania płyt drewnopochodnych nie jest biomasą i nie mogą być spalany w technologii rusztowej. Natomiast, czym jest spalarnia i jakie niebezpieczeństwo stwarza obecnie proponowana konstrukcja kotła przez firmę , wyjaśnił Pan mgr inż. Teodor Werbowski były inspektor WIOŚ w Gliwicach z wykształcenia energetyk.

Manifestacja przed Ratuszem w samym sercu Szczecinka – 7 lipca 2012 rok

W samo południe rozpoczęła się manifestacja, w pełnym słońcu w upalny dzień, który bardziej zachęcał od odpoczynku niż pikietowaniu przed Ratuszem. Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne podziękowania, oraz tym , którzy z różnych przyczyn nie mogli być z nami ale wspierali nas mentalnie.

Bruksela 1.12.2011

W dniu 1-go grudnia 2011 roku przed Parlamentem Europejskim w Brukseli odbyła się manifestacja mieszkańców Szczecinka, Żar i Mielca. Bagatelizowanie problemów związanych z zanieczyszczeniem środowiska przez urzędników wszystkich szczebli w Polsce doprowadziło do tego, że dziś szukamy pomocy w Parlamencie Europejskim. Jak każdy obywatel naszego kraju oraz Unii Europejskiej do której przecież należymy, mamy prawo do życia w czystym i zdrowym środowisku. Niestety w imię partykularnych interesów, a już na pewno nie interesów mieszkańców - pozbawiono nas tego prawa. Jesteśmy zdeterminowani, aby do końca walczyć o czyste i zdrowe powietrze w naszych miastach, o czyste powietrze dla nas i dla naszych dzieci!

Manifestacja przed Urzędem Marszałkowskim

Dnia 31.sierpnia 2011r. w Szczecinie przed Urzędem Marszałkowskim odbyła się manifestacja zorganizowana przez Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych przeciwko decyzjom Marszałka Zachodniopomorskiego, zwiększającym emisje zanieczyszczeń do powietrza nad Szczecinkiem.

 Dane na stacji WIOŚ  z dnia 16 września 2011r.

W dniu 16 września 2011 roku (piątek) w godzinach wieczornych(18:00- 24:00) na stacji automatycznej on-line przy ul. Przemysłowej w Szczecinku zostały zarejestrowane bardzo wysokie stężenia pyłu zawieszonego PM10(najwyższy pomiar może niepokoić -323 µg/m3 ).Średnia dla pyłu PM10 w tym dniu wyniosła 62µg/m3(norma 50µg/m3 ).

Terra w Brukseli

Siedmioosobowa delegacja SIS TERRA spotkała się w Brukseli 12 października 2011 roku z Anną Rosbach przewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności Parlamentu Europejskiego oraz posłami do PE i Greenpeace. Spotkanie było możliwe dzięki zabiegom posła do Parlamentu Europejskiego Marka Gróbarczyka.

Szczecinek w Internecie

Najbardziej adekwatne zdjęcia do newsów o zanieczyszczeniu powietrza w prasie ogólnopolskiej.

Kronospan w Sądzie

W Sądzie Rejonowym w Szczecinku w piątek 22 lutego 2013 roku, odbyła się kolejna rozprawa wytoczona przez siedmiu mieszkańców Szczecinka przeciwko firmie Kronospan.

Konferencja 11.03.2013

Konferencja prasowa TERRY 11 marca 2013 roku, w której uczestniczyli również Andrzej Modrzejewski Prawo i Sprawiedliwość, Marcin Bedka Nowa Prawica i Andrzej Bratkowski Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Ufa - Marsz matek

Układ zamknięty

Ufa nasilenie protestów

Mieszkańcy nasilają protest przeciw budowie firmy Kronospan!!! Na placu budowy powstało miasteczko namiotowe. Jak na razie budowę wstrzymano. Mówi się też o proteście głodowym.

Rozprawa 11.04.2013

11.04.13. W SĄDZIE REJONOWYM PRZY UL. JASNEJ W SZCZECINKU ODBYŁA SIĘ OSTATNIA JUŻ ROZPRAWA WYTOCZONA PRZEZ SIEDMIU MIESZKAŃCÓW SZCZECINKA PRZECIWKO FIRMIE KRONOSPAN.

Pożar w Kronospanie

W dniu dzisiejszym tj. w piątek 26 lipca przed godziną 17-tą z terenu firmy Kronospan słychać było kilka wybuchów, po których niebo zasłoniły kłęby czarnego dymu.

UFA, protestuje

Ufa protestuje przeciwko budowie zakładów firmy Kronospan. Źródło galerii: http://vk.com/album-35454627_177486593

Protest - Blokada DK11

Protest skierowany był przeciw działaniom Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, który odmówił mieszkańcom Szczecinka udostępnienia informacji na temat stanu środowiska w którym żyją, a także przeciwko jego zaniechaniom w sprawach ekologicznych naszego miasta, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców.

Wilki

Zdjęcia uwolnienia wilka z sideł wykonane w lasach Bornego Sulinowa

Hałda przy Leśnej w Szczecinku

Zdjęcia z hałda przy Leśnej w Szczecinku

Drzewa zamek

Akcja zbierania podpisów

Akcja podpisywania petycji do Marszałka Województwa w sprawie odmowy wydania pozwolenia na emisję amoniaku. W ciągu 4 godzin, podpisały się 824 osoby. W odróżnieniu od innych petycji krążących wśród mieszkańców, nikt nie został zmuszony do jej podpisania.

Spotkanie z Ministrem GIOŚ

Członkowie TERRY na spotkaniu z Ministrem Andrzejem Jagusiewiczem Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska w Warszawie.

Wiec protestacyjny

Stowarzyszenie Terra wraz z mieszkańcami miasta Szczecinka, zagrożonych emisją toksycznych związków do powietrza, protestowało przy ulicy Sikorskiego, u stóp firmy Kronospan.

Spotkanie z Panem inż. Władysławem Reicheltem

Na zaproszenie Stowarzyszenia TERRA do Szczecinka przyjechał Pan inż. Władysław Reichelt

Wstajesz i wakacje

Manifestacja

Zdjęcia z manifestacji która odbyła się w sobotę 21.11.2009 r. w Szczecinku w obronie Czystego Powietrza i Poparcia dla lokalnej gazety "Temat".

Pan Profesor Adam Grochowalski w Szczecinku

Pan Profesor Adam Grochowalski w Szczecinku. Wybitny autorytet naukowy doceniany nie tylko w Polsce ale i na świecie. Przyjechał do Szczecinka na zaproszenie Stowarzyszenia TERRA aby wypowiedzieć się odnośnie planowanej elektrociepłowni w Szczecinku.

Spotkanie SIS Terra z Ministraem Stanisławem Gawłowskim

Spotkanie członków Stowarzyszenia Terra z Ministrem Ochrony Środowiska Stanisławem Gawłowskim.

Spotkanie z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego

W środę 18.08.2010r. w Szczecinku odbyło się spotkanie przedstawicieli TERRY z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego.

Wręczenie petycji

Wręczenie petycji Misterowi przez członków Terry.

Wykresy z pomiarów WIOŚ

Aktualny stan zanieczyszczenia powietrza w Szczecinku w oparciu o wyniki pomiarów WIOŚ.

Dzień organizacji pozarządowych

Dzień organizacji pozarządowych , który odbył się w niedzielne popołudnie 19 czerwca 2011 roku.

Posiedzenie Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska odbyło się w Warszawie 29.06.2011

Posiedzenie Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska odbyło się w Warszawie 29 czerwca 2011 roku zwołanej na wniosek Posła Czesława Hoca. Zaproszeni zostali przedstawiciele ministerstwa środowiska, GIOŚ , WIOŚ, marszałek , wojewoda , przedstawiciele TERRY oraz Kronospanu.

Spotkanie Ligi Polskich Kobiet

Na czwartkowe spotkanie Ligi Polskich Kobiet w dniu 7 lipca 2011 roku zostali zaproszeni przedstawiciele Terry. Główny temat spotkania to: Zwyczaje wilków i ich występowanie na terenie powiatu szczecineckiego. Pan Kazimierz Weksej

Foto relacja po spotkaniu.

Dnia 07.06.2011 przy ulewnym deszczu i piorunach odbyło się spotkanie z mieszkańcami Szczecinka. Pomimo deszczowej pogody mieszkańcy nie zawiedli.

Palący problem 31.05.2011

zdjęcia tego czym oddychają mieszkańcy Szczecinka (woj. zachodniopomorskie). Zdjęcia były robione wczoraj 30 maja ok. godz. 20:30 po licznych telefonach mieszkańców.

Terra na Sesji Sejmiku w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie

8 marca 2011roku podczas Sesji Sejmiku w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie.

Galeria użytkowników

To jest galeria fotografii nadesłanych przez gości strony Terra

Posprzątajmy  wspólnie brzeg  jeziora Trzesiecko

Posprzątajmy wspólnie brzeg jeziora Trzesiecko – pod takim hasłem w sobotnie południe SIS Terra i szkolne Koło LOP działające przy Zespole Szkół nr 6 w Szczecinku zorganizowało akcję sprzątania, w której wzięło udział ponad 70 osób. W jej zorganizowaniu pomógł Urząd Miasta zabezpieczając worki i rękawice oraz transport.

UFA 2015