Debata na którą nie przyszedł Kronospan – do obejrzenia i wysłuchania.

Pisaliśmy już wcześniej o Debacie na którą Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych TERRA zaprosiło przedstawicieli firmy Kronospan, Burmistrza Szczecinka, Starostę Szczecineckiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz lokalne media. Na debacie pojawiła się tylko Pani rzecznik starostwa powiatowego. Pozostałe zaproszone osoby najwyraźniej obawiały się merytorycznej dyskusji z przedstawicielami Stowarzyszenia. Szkoda, bo planowana inwestycja budzi niepokój i wątpliwości wśród mieszkańców i była okazja aby wyjaśnić  sporne kwestie. Zabrakło odwagi i argumentów aby przyjść na spotkanie i porozmawiać na drażliwy temat. 

Zapraszamy Państwa do obejrzenia i wysłuchania tej debaty. Zaproszony gość  Pan inż. Władysław Reichelt były pracownik Politechniki Poznańskiej,  w swoim wystąpieniu odniósł się do planowanej inwestycji firmy Kronospan oraz przedstawił nowoczesne technologie termicznej utylizacji odpadów. Prezes SIS TERRA dr Joanna Pawłowicz wyjaśniła dlaczego pyły ze szlifowania płyt drewnopochodnych nie jest biomasą i nie mogą być spalany w technologii rusztowej. Czym jest spalarnia i jakie niebezpieczeństwo stwarza obecnie proponowana konstrukcja kotła przez firmę, wyjaśnił Pan mgr inż. Teodor Werbowski  były inspektor WIOŚ w Katowicach z wykształcenia energetyk.

 [nggallery id=35]

Filmik z debaty

[youtube BftTZGA4w_4]

5 odpowiedzi do “Debata na którą nie przyszedł Kronospan – do obejrzenia i wysłuchania.”

  1. Obejrzałem , wysłuchałem i…teraz wiem dlaczego krono unika debaty z Terrą. Stowarzyszenie i jego eksperci obnażyli całą prawdę o „biomasie” kronospanu. Nie pozwolimy aby towarzystwo wzajemnej adoracji kronospan,burmistrz i marszałek zgotowali nam taki los. Dość trucia!!!!!

  2. Wystarczy posłuchać , Pani Prezes wyjaśnia dlaczego pyły z płyty wiórowej nie są biomasą. Jasno czytelnie bez owijania w bawełnę. ZGODNIE Z PRAWEM!!!!!!!!!

  3. Mając dostęp do tak wspaniałej i taniej technologii może warto całkowicie ominąć polski zarząd krono i bezpośrednio zgłosić się do właściciela przedstawiając mu biznesplan (koszt, zysk, zysk długofalowy z wprowadzenia technologii)… Jeśli w grę nie wchodzą działania celowe a koszty się zwrócą to jest duża szansa na sukces: czyste powietrze i czysta woda w Szczecinku….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.