Czarne chmury nad zakładem słynącym z ekologicznych rozwiązań.

W dniu dzisiejszym tj. w piątek 26 lipca przed godziną 17-tą z terenu firmy Kronospan słychać było kilka wybuchów, po których niebo zasłoniły kłęby czarnego dymu. Czyżby został uruchomiony generator gorącego powietrza? Jeden z członków Stowarzyszenia Terra, powiadomił straż pożarną i dziwne, ale od dyżurującego strażaka dowiedział się,  że nikt z firmy nie dzwonił na telefon alarmowy. Wygląda na to, że… nic się nie stało , wszystko w normie (?). Rzecznik firmy Kronospan poinformował media, że samozapłonowi uległa ładowarka. Jeśli miałaby być to prawda, to wyjątkowego pecha ma firma do samozapalających się ładowarek, gdyż dosłownie kilka dni temu, na jej terenie widziane były podobne kłęby czarnego dymu .

Do tematu wrócimy, gdy poznamy więcej szczegółów.

Zarząd SIS Terra

Galeria z pożaru przesłana przez mieszkańców Szczecinka:

[nggallery id=39]

Filmik:

[youtube 02O1UGymgVk]

Inne źródła informacji:

iSzczecinekhttp://iszczecinek.pl/galerie/zdarzenia/pozar-w-krono-fot-czytelnicy

13 odpowiedzi do “Czarne chmury nad zakładem słynącym z ekologicznych rozwiązań.”

 1. Nie wierzę w słowa pani rzecznik, to aż niemożliwe żeby tyle dymu było z jednej maszyny.

  1. Masz rację wystarczy zobaczyć to zdjęcie które jest na głównej. Żuraw i kabina dla operatora i ta masa dymu jakby paliło się tam kilka maszyn nie jedna.

 2. Zobaczcie na stronie GK jest zdjęcie tej spalonej ładowarki. Jak wszyscy wiemy dzisiaj o 17:00 kiedy miało miejsce zdarzenie była piękna słoneczna pogoda, widzicie tam jakiś cień tej ładowarki, albo walące z nieba słońce?

 3. Jak patrze na zdjęcia bardzo nielubianych żeby nie powiedzieć znienawidzonych przeze mnie lokalnych mediów to aż dziw bierze jak się chłopaki bo przecież nie reporterzy i nie dziennikarze spóźnili ze zdjęciami. Ich relacja zdjęć to takie przygasające ognisko na Mysiej Wyspie, a tutaj proszę jakie fotki bez „lania wody”

 4. Jedna płonąca ładowarka mogła spokojnie dać tyle dymu, kto choć raz widział pożar zwykłej osobówki powinien wiedzieć. Do tego eksplozje – to tylko opony, przykładowo był przypadek, że wybuchająca opona z tira zabiła wulkanizatora. Swoją drogą ta ładowarka często stała koło warsztatów naprawczych i w końcu ktoś ją pewnie źle naprawił 🙂
  Uważam, że nie ma co popadać w paranoje ani drążyć tego wątku działalności firmy – przy takiej ilości tak intensywnie eksploatowanego sprzętu zawsze może się coś stać, oby reszta urządzeń była pewniejsza… ważniejsza jest walka o czyste powietrze i nad tym trzeba się skupić.

  P.S. opony to przecież też biomasa, tylko taka prehistoryczna 😉

 5. Spokojnie to była tylko biomasa, a tu tyle zamieszania.
  W następnym odcinku programu propagandowego pan burmistrz dokładnie objaśni ciemnemu ludowi, że te „białe inaczej” dymy, to jest normalny efekt spalania biomasy i tylko te oszołomy z Terry widzą wszystko w czarnych kolorach.

 6. Tak, czy siak, nie jest bezpiecznie mieszkać w pobliżu tego kolosa,
  nigdy nie czuję się tu bezpiecznie. Pewnie takich wypadków jest tam dużo więcej, tylko nie wszystkie są tak widoczne, a po co jechało tam Pogotowie, skoro nic nikomu się nie stało 🙁 Nie wierzę w słowa pani rzecznik, czy tam jakiś rzecznik mówił prawdę ?

 7. Ciekawe co tam powie drugi, ten brzydki niedorzecznik firmy, on zawsze wszystko wytłumaczy tak, aby nikt nie wiedział o co tak na prawdę chodzi. Ciekawe ile mu za to płacą ?

 8. Jak może Pani nie wierzyć słowom Pani Rzecznik..?
  To zupełnie tak, jak by Pani nie wierzyła słowom byłego rzecznika rządu PRL,
  pana Jerzego Urbana ?? 🙂

 9. Dzisiaj rano obudził mnie smród z krono, który wlatywał przez otwarte okno. Czekam na wygraną mieszkańców z fabryką i też idę do sądu po sprawiedliwość.

 10. U mnie na Toruńskiej całą noc miałam zamknięte okna z powodu smrodu z krono. Chcę sprzedać swoje mieszkanie, ale nikt tu nie chce już mieszkać chyba, że jakiś przyjezdny się nabierze, ale czemu to mu mieszkańcy mamy uciekać, niech ten zakład zacznie nas w końcu szanować!!!, a o władzy już nie piszę, bo szkoda nerwów i klawiatury. Mam nadzieję, że mieszkańcy w końcu przejrzą na oczy i zobaczą ich prawdziwe oblicze.

  1. Ten kombinat nigdy nie będzie nas szanował. 24 lata bezczelnej degrengolady: wody, powietrza i ludzi ewidentnie świadczy, że dla Petera Keindla jesteśmy podludźmi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.