Burmistrz przegrał w sądzie z Terrą

Burmistrz przegrał w sądzie z Terrą  – chodzi o prawo do informacji o technologii stosowanej w zakładach Kronospan chroniącej środowisko, a także zdrowie mieszkańców miasta. Burmistrz decyzją odmówił udzielenia takiej informacji.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie uznał, że decyzja burmistrza w tym wypadku jest nieważna, podobnie jak utrzymująca ją w mocy decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Koszalinie. Ponieważ sąd sam nie może udzielić informacji, sprawa będzie podlegała ponownemu rozpoznaniu. Znowu musimy więc liczyć na mądrość urzędniczą. Wyjaśnijmy tylko, że prawo do informacji o środowisku jest prawem konstytucyjnym, obowiązek jej udzielenia m. in. przez burmistrza jest zapisany w ustawie o udostępnianiu informacji o środowisku j jego ochronie. Czemu obowiązek ten nie jest realizowany?

Prawdopodobnie dlatego, że można to zrobić bez żadnych konsekwencji. Prawo nie przewiduje w tym wypadku realnych dolegliwości dla urzędnika; w trakcie jego tworzenia nie założono, że rządzić będą nami osoby o tak dużym stopniu ignorancji. Tymczasem opinia publiczna informację o ochronie środowiska w Szczecinku czerpie ze złotych ust burmistrza. Przed uwierzeniem w jego słowa warto sobie jednak zadać pytanie czemu nasze szczecineckie złoto rdzewieje?

4 odpowiedzi do “Burmistrz przegrał w sądzie z Terrą”

  1. Ekstra Terra, duglas traci coraz bardziej, dobrze go punktujecie. Wydaje się że bardziej wyłysiał i pomarszczał. Widać że macie siłę i o to chodzi. Zdjęcie też dobre 🙂

  2. Niestety, informacje publiczne w tym kraju bywają pilnie strzeżoną tajemnicą. Mam nadzieję, że teraz burmistrz udostępni to o co prosiliście. Wszystkim nie do końca rozumiejącym sprawę pragnę zaznaczyć, że gdyby nasze konsorcjum partnerstwa publiczno-prywatnego nie miało nic na sumieniu, już dawno grałoby w otwarte karty wytrącając tym samym oręże z rąk malkontentów i dupków żołędnych. Niestety woli krzyczeć, bagatelizować, wyzywać, zbywać, mataczyć… z tym że prawda jest tylko jedna i mam nadzieję, że w końcu wypłynie na jaw. Polecam też przesłać link do artykułu znajomym, niech wiedzą…

  3. Konsekwentnie i do celu, ten facet już dawno się pogubił i majaczy w programach propagandowych. Brawo- dobrze, że jesteście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.