Akcja zbierania podpisów trwa !!!

W ciągu trzech dni pod pismem do Burmistrza Szczecinka podpisało się 2374 osoby. Podpisy wraz z listem 7 stycznia bieżącego roku trafiły do Ratusza , gdyż właśnie w tym dniu skończyły się konsultacje społeczne. Przypomnimy , 2 stycznia 2013 roku podczas konferencji prasowej Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Terra wystąpiliśmy z apelem do mieszkańców naszego miasta i okolic o wyrażenie sprzeciwu w formie podpisu pod pismem do Burmistrza Szczecinka odnośnie planowanej budowie spalarni na terenie firmy Kronospan o mocy 45 MW. Konsultacje społeczne dla tej inwestycji zaplanowano w okresie świąteczno-noworocznym , widać obawiano się protestów społecznych .

Dokumenty dotyczące tej instalacji dotarły do Stowarzyszenia tuż przed świętami.

Z dokumentacji przedłożonej przez firmę wynika , że planuje się spalanie pyłu drzewnego pochodzącego ze szlifowania płyt wiórowych , który nie jest biomasą. Nasze stanowisko podziela w tej kwestii Minister Środowiska , Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska i naukowcy z którymi współpracujemy. Pył drzewny nie jest biomasą, gdyż zawiera między innymi kleje: żywice mocznikowo – formaldehydowe lub żywice melaminowo – mocznikowo – formaldehydowe i nie może być spalany w kotle na biomasę, gdyż produkty jego spalania są zagrożeniem dla ludzi i otaczającego środowiska.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom naszego miasta i okolic o wsparcie naszej akcji, obecnie i w dniach kolejnych.

Szanowni Państwo, działamy dalej i zachęcamy Państwa do podpisywania się pod pismem do Burmistrza przeciwko planowanej budowie spalarni.

Nie pozwólmy, aby ktoś za nas decydował, jakim powietrzem mamy oddychać.

konf2013

3 odpowiedzi do “Akcja zbierania podpisów trwa !!!”

  1. Popieram , już się podpisałem. Kolejna szemrana inwestycja , nic nowego tylko mydlenie oczu. Te odpady jak takie super to może w Austrii niech właściciel sobie pali za płotem.

  2. Różowa TV pokazywała różne strony medalu w tej sprawie.
    Pokazywała, bo już niestety ten materiał został usunięty z ich strony.
    Widocznie był dla kogoś wysoko postawionego bardzo niewygodny, ciekawe
    dla kogo ?
    Usadowił się bardzo wysoko, to chyba z wielkim hukiem spadnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.