Akcja zbierania podpisów trwa nadal !!!

Już ponad 5000 tys. mieszkańców Szczecinka i okolic podpisało się pod pismem do Burmistrza Szczecinka, w którym sprzeciwiają się inwestycji zwanej generatorem gorącego powietrza. Pomimo całej sponsorowanej kampanii medialnej i wciskaniu kitu, że to inwestycja proekologiczna mieszkańcy podpisują się pod pismem. Kronospan nie skorzystał z zaproszenia TERRY i nie przyszedł na debatę, która miała miejsce 31 stycznia 2013, tym samym pokazał , że boi się merytorycznej dyskusji , gdyż nie ma argumentów, a to co chce spalać nie jest biomasą!!!. Podstawowy argument na NIE dla planowanej inwestycji , to fakt , że pył drewnopochodny ze szlifowania płyt wiórowych nie jest biomasą. Z tego właśnie powodu nie może być spalany w kotłach na biomasę, gdyż produkty spalania mogą być zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzi. Nasze stanowisko , że pył ten nie jest biomasą potwierdza Minister Środowiska , Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska, Pan Prof. Adam Grochowalski z Politechniki Krakowskiej, były Inspektor WIOŚ z Katowic Teodor Werbowski, oraz inni naukowcy, którzy również zabiorą głos w tej sprawie. Jesteśmy cały czas otwarci na merytoryczną dyskusję z firmą Kronospan i Burmistrzem Szczecinka.

6 odpowiedzi do “Akcja zbierania podpisów trwa nadal !!!”

  1. No to zupełnie dobry wynik, robi wrażenie. Widać mieszkańcy Szczecinka mają już dość proekologicznych rozwiązań Kronospanu, efektem których tak naprawdę jest oszczędzanie gazu. Spalanie tej zaklejonej klejem biomasy to dobry tekst dla ciemnogrodu w Szczecinku widać nie chcą się na to nabrać i DOBRZE!!!!!

  2. Na temat zbierania podpisów jest cisza medialna , widać sponsorowane artykuły firmy są dobrym zarobkiem, aby pominąć to co najistotniejsze dla mieszkańców. Nie każdy przecież musi mieć lustro w domu, a wyrzuty sumienia zapewne złagodzą srebrniki.

    1. Pewna gazetka sama się brandzluje że ma wspaniałe wyniki padają miliony odsłon, tysiące unikatowych wejść, a wszystko to za „rzetelne materiały”, jak piszą, szkoda że zapomnieli dodać sreeny z tymi sensacyjnymi statystkami. A wszystkie te miliony poparte jednym Lajkiem, dobre co nie? 🙂

  3. Szkoda , że sremat pokazał takie oblicze , a tak im dobrze z oczu patrzyło. Bo Srawex to już dawno opowiedział za prawdą tylko mówioną przez Krono i daglasssika

  4. Widać minister środowiska się nie liczy dla zakładu skoro olewają jego opinię. Nie ma racji ten kto ma rację tylko ten , który ma kasę. Widać mieszkamy na Białorusi, a ja myślałam , że w kraju w którym przestrzegane jest prawo i to co mówi minister jest przestrzegane.

  5. Jak można nazwać lekarza onkologa (zresztą burmistrza Szczecinka), który w opłacanych z pieniędzy podatników programach propagandowych forsuje pomysł oszczędności w fabryce pary wodnej kosztem zdrowia i życia mieszkańców. POmysł rodem z piekieł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.